Gensler: tokeny giełdowe i stablecoiny powinny podlegać kontroli SEC | Wiadomości | CrypS.

Gensler: tokeny giełdowe i stablecoiny powinny podlegać kontroli SEC

Mariusz Przepiórka
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

W przemówieniu inauguracyjnym wygłoszonym 21 lipca przed Amerykańskim Stowarzyszeniem Prawników, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler przypomniał słuchaczom, że wiele kreatywnych papierów wartościowych opartych na tokenach powinno podlegać zgłoszeniu do komisji.

Uwagi Genslera dotyczyły przede wszystkim swapów opartych na papierach wartościowych, których regulacje zostały drastycznie zmienione po wprowadzeniu ustawy Dodda-Franka, w czasie gdy Gensler przewodniczył Commodity Futures Trading Commission.

Wiele platform prowadzi inicjatywy polegające na oferowaniu tokenów kryptowalutowych lub innych produktów, które są wyceniane w oparciu o wartość papierów wartościowych i działają jak instrumenty pochodne. Należy podkreślić: nie ma znaczenia, czy jest to token akcji, token o stabilnej wartości wspierany przez papiery wartościowe, czy jakikolwiek inny produkt wirtualny, który zapewnia ekspozycję na bazowe papiery wartościowe. Platformy te – czy to w zdecentralizowanej, czy scentralizowanej przestrzeni finansowej – podlegają przepisom o papierach wartościowych i muszą działać w ramach naszego systemu papierów wartościowych – powiedział Gary Gensler.

Binance wycofuje tokeny z oferty

Globalne syntetyczne papiery wartościowe były popularnym zastosowaniem technologii kryptowalutowej, umożliwiającym globalnym użytkownikom dostęp do nieosiągalnych w inny sposób inwestycji, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku SEC i CFTC rozstrzygnęły sprawę przeciwko Abrze za oferowanie tego rodzaju swapów bez sprawdzania użytkowników, którzy uzyskiwali do nich dostęp.

Właśnie do tego rodzaju spraw mógł nawiązywać Gensler mówiąc, że SEC wniosła kilka spraw dotyczących detalicznych ofert swapów opartych na zabezpieczeniach i zauważył, że może być ich więcej. W tym tygodniu giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła, że będzie wycofywać tego typu tokeny. W tym czasie Michael Kott, dyrektor generalny CM-Equity, niemieckiej firmy świadczącej usługi finansowe, za pośrednictwem której Binance oferował usługę, powiedział w rozmowie z portalem The Block, że „nikt nie zmusił” Binance do wstrzymania oferty. Binance twierdzi również, że „przesunięcie koncentracji na ofertę innych produktów będzie lepiej służyć naszym użytkownikom”.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ówreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.