Konferencja "The B Word" z Elonem Muskiem i Jackiem Dorseyem wyprowadziła BTC spod 30 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Konferencja “The B Word” z Elonem Muskiem i Jackiem Dorseyem wyprowadziła BTC spod 30 000 USD

Redaktor: Albert Czajkowski
konferencja The B Word z Elonem Muskiem i Jackiem Dorseyem

Obydwaj miliarderzy wypowiedzieli się pozytywnie na temat BTC, jednak to Elon zaskoczył nas najbardziej. Musk ujawnił, że SpaceX jest właścicielem bitcoinów, a Tesla być może ponownie zaakceptuje płatności BTC po zbadaniu zrównoważonego rozwoju cyfrowego złota.

Konferencja „The B Word”

Początkowo myśleliśmy, że wirtualne wydarzenie „The B Word” dotyczące bitcoina będzie dostępne dla organizacji, graczy instytucjonalnych i inwestorów, jednak panel został wyemitowany w internecie i można go bezpłatnie oglądać. Elon Musk (CEO Tesli i SpaceX), Jack Dorsey (CEO Twittera i Square), Cathie Wood (CEO Ark Invest) rozmawiali między sobą na wydarzeniu, a całość poprowadził Steve Lee (Square Crypto). Wiele osób z branży uważa, że całe wydarzenie nie było niczym ciekawym, ponieważ uczestnicy konferencji powtarzali tylko wcześniej wypowiedziane słowa i opinie, oraz nie było większych “przepychanek”, jednak jak zwykle nieobliczalny Musk wszystkich zaskoczył.

Uczestnicy konferencji The B Word o kryptowalutach
Uczestnicy The B Word — Jack Dorsey, Cathie Wood, Elon Musk

Elon Musk znowu zmienia narrację rynku

Twórca największej firmy produkującej samochody elektryczne najpierw ogłosił, że Tesla nadal trzyma zakupione aktywa w swoim skarbcu i być może ponownie zaakceptuje kryptowaluty jako metodę płatności.

Wygląda na to, że Bitcoin znacznie bardziej skłania się do odnawialnych źródeł energii, a kilka dużych elektrowni węglowych, które były jednoznacznie wykorzystywane, zostało zamkniętych, szczególnie w Chinach. Chcę zrobić trochę więcej badań, aby potwierdzić, że odsetek zużycia energii odnawialnej wynosi 50% lub więcej i że istnieje tendencja do zwiększania się tej liczby. Jeśli tak, Tesla wznowi akceptację Bitcoina.

Następnie Musk dodał, że jego firma SpaceX zainwestowała w cyfrowe złoto, a on sam posiada Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE). Niestety miliarder nie podał szczegółów inwestycji, jednak możemy spodziewać się, że są to liczby podobne do inwestycji Tesli, liczone w setkach milionów dolarów lub nawet miliardach.

Podczas wydarzenia Musk założył koszulkę z motywem BTC i wydawał się być stosunkowo optymistycznie nastawiony do przyszłości cyfrowego złota, ponieważ stwierdził, że posiada znacznie więcej bitcoinów, niż ETH czy DOGE.

Cena bitcoina wzrosła w środę do 32 800 USD, co oznacza wzrost o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, jednak kurs BTC w czasie publikacji nieco opadł i wynosi 32,200 USD. Według założyciela Quantum Economics, Matiego Greenspana, wzrost ceny bitcoina w środę był częściowo spowodowany oczekiwaniem na to wydarzenie. Zmieniająca się narracja bitcoina może pomóc ożywić rajd. Współzałożyciel Coin Metrics, Nic Carter powiedział CNBC, że podstawy bitcoina są coraz lepsze pod względem zrównoważonego rozwoju, co może prowadzić do wchodzenia większej ilości dużych graczy w tę inwestycję.

wykres BTC po konferencji The B Word
Źródło: https://pl.tradingview.com/chart/?symbol=BITSTAMP%3ABTCUSD

Reszta konferencji

Ze swoim talentem do kontrowersji, Musk zapytał również Dorseya, czy rozważy przyjęcie BTC jako metodę płatności dla reklamodawców Twittera, jako sposobu na wsparcie kryptowaluty. Dorsey sugerował, że zgadza się z koncepcją, ale bardziej koncentruje się na tworzeniu „bodźców ekonomicznych w samej sieci bez konieczności polegania na reklamie”. Kiedy Musk naciskał na niego, aby odpowiedział, Dorsey roześmiał się i natychmiast przestał się angażować w rozmowę.

Tymczasem dyrektor generalny Ark Invest, Cathie Wood uważa, że ​​bitcoin może wnieść istotny wkład w ochronę środowiska, społeczeństwo i zarządzanie (ESG). Odnosząc się do środowiskowego aspektu, Wood powiedziała: „Bitcoin stanie się z pewnością znacznie bardziej przyjazny dla środowiska, niż tradycyjne wydobycie złota lub tradycyjny sektor usług finansowych. Pod wieloma względami już tak jest, a będzie jeszcze lepiej”.

Dyrektor generalny Twittera i Square nie wypowiadał się tak bezpośrednio w kwestiach związanych ze środowiskiem, jak jego współpaneliści, jednak mówił, że BTC może uczynić świat lepszym miejscem. Niedawno uruchomił inicjatywę inwestycyjną w “czystą energię” dla bitcoina, aby pomóc branży przejść w mniej destrukcyjną energię. Dorsey wierzy, że “kryptowaluta będzie ostatecznie zasilana całkowicie czystą energią, eliminując swój ślad węglowy i napędzając globalne przyjęcie odnawialnych źródeł energii”. Koniec końców cała konferencja odbiła się szerokim echem i była ogólnie pozytywna dla rynku kryptograficznego, zwiększając mocno wolumen obrotu, przez co możemy się spodziewać w następnych dniach wzrostów.

konferencja The B Word z Elonem Muskiem i Jackiem Dorseyemreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.