Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.08.21]
 • Bitcoiny dla zaszczepionych? Tylko w Australii
  Australijski milioner Fred Schebesta rozdaje darmowe bitcoiny obywatelom Australii, którzy zostaną zaszczepieni na Covid.
 • Coinbase zainwestuje 500 milionów dolarów w kryptowaluty
  Największa giełda w USA pozyska cyfrowe aktywa o wartości ponad 500 milionów dolarów i zainwestuje w nie 10% wszystkich zysków w przyszłości.
 • Vitalik Buterin skrytykował blockchainowe plany Square i Facebooka
  Twórca Ethereum Vitalik Buterin udzielił wywiadu Bloombergowi, komentując blockchainowe działania Square i Facebooka.
 • CEO Helix’a przyznał się do prania pieniędzy w darknecie
  Larry Harmon z Ohio przez lata prowadził mikser kryptowalut – usługę, która ukrywa pochodzenie transakcji kryptowalutowych w taki sposób, że są one trudne do wyśledzenia przez organy ścigania. Doprowadziło to do jego aresztowania w 2017 roku pod zarzutem prania brudnych pieniędzy. Po latach batalii prawnej, Harmon przyznał się do winy w sądzie federalnym w Waszyngtonie.
 • Bank Centralny Brazylii poparł regulację kryptowalut
  Prezes Banku Centralnego Brazylii, Roberto Campos Neto, wezwał do stworzenia ram regulacyjnych dla branży kryptograficznej. Regulator omawia sposoby na te działania z Komisją Papierów Wartościowych (CVM).
 • Runda finansowania o wartości 100 mln USD dla Binance US upada
  Obawy regulacyjne dotyczące Binance US doprowadziły do ​​wycofania się inwestorów z rundy finansowania o wartości 100 milionów dolarów.
 • Gary Gensler: platformy DeFi są scentralizowane i będą podlegały rejestracji
  Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), stwierdził, że protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi) są w pewnych aspektach wysoce scentralizowane i wezwał firmy działające w tym sektorze do zarejestrowania się w SEC.
 • Kanadyjski regulator twierdzi, że OKEx naruszył prawo
  Komisja Papierów Wartościowych w Ontario stwierdziła, że podmiot prawny w Republice Seszeli, który prowadzi giełdę kryptograficzną OKEx, nie przestrzega prawa prowincji dotyczącego papierów wartościowych.
 • Szwajcarska firma pomoże traderom w walce z Binance
  Liti Capital pomoże Binance w sporach sądowych między klientami, a giełdą kryptowalut. Sprawa będzie dotyczyć odszkodowania za utracone środki podczas poważnej awarii platformy.
 • Zmienność BTC zwiększa atrakcyjność złota
  Bitcoin nie dojrzał wystarczająco, by konkurować ze złotem jako bezpieczną przystań. Jake Klein, dyrektor generalny firmy wydobywczej Evolution Mining, powiedział to w CNBC. Klein jest przekonany, że zmienność cen bitcoina ostatecznie spowoduje, że inwestorzy powrócą do złota. Według wykresów Woobull roczna zmienność pierwszej kryptowaluty jest 9,1 razy wyższa niż najpopularniejszego metalu szlachetnego.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.08.21]
reklama
reklama