Szwajcarska firma pomoże traderom w walce z Binance | Wiadomości | CrypS.

Szwajcarska firma pomoże traderom w walce z Binance

Mariusz Przepiórka
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Według doniesień medialnych, Liti Capital, szwajcarska grupa zajmująca się finansowaniem procesów sądowych, obiecała minimalne finansowanie w wysokości 5 mln USD na spory sądowe między klientami Binance a giełdą kryptowalutową. Stacja CNBC podała, że setki traderów kryptowalutowych mają podjąć działania prawne w celu uzyskania odszkodowania za środki utracone podczas poważnej awarii platformy Binance.

Media wskazują, że traderzy będą reprezentowani przez nowojorską kancelarię prawną White & Case.

W ten czy inny sposób, ta sprawa będzie przełomowa. Dowiemy się, jakie są granice, jeśli w ogóle takie istnieją, tego, co te ogromne organizacje mogą, a czego nie mogą robić – powiedział w rozmowie z Financial Times David Kay, dyrektor wykonawczy w Liti Capital.

W jednej z wypowiedzi zebranych przez CNBC, Ahmed, 33-letni trader kryptowalutowy, stwierdził, że podczas awarii platformy Binance, do której doszło 19 maja, stracił około 6 mln USD. – Strata nie była uczciwa, ponieważ nie miałem na nią żadnego wpływu – powiedział trader, który obwiniał również dział obsługi klienta Binance. Podkreślił, że przerwa w dostępie do platformy trwała około jednej godziny i w tym czasie nie mógł wyjść ze swojej pozycji.

Sprawą zajmie się sąd arbitrażowy w Hongkongu

W rzeczywistości, tego dnia zarówno BTC, jak i ETH zanotowały gwałtowne spadki. W ciągu całego dnia wartość rynku kryptowalut zmniejszyła się o 1 bln USD. W odniesieniu do działań prawnych giełda Binance uznała, że nie będzie komentować toczących się spraw. Teraz wyzwaniem dla pozywających będzie ustalenie siedziby Binance, ponieważ jej dyrektor generalny, Changpeng Zhao stwierdził, że firma nie ma siedziby.

Postępowanie sądowe ma jednak toczyć się w Hongkongu. – Jedynym miejscem, które giełda Binance wskazała, jako obowiązującą ją jurysdykcję, jest międzynarodowy sąd arbitrażowy w Hongkongu. Będzie to największy konsumencki międzynarodowy arbitraż w historii – skomentował Kay.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandiireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.