Coinbase zainwestuje 500 milionów dolarów w kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Coinbase zainwestuje 500 milionów dolarów w kryptowaluty

Konrad Juszczyk
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Największa giełda w USA pozyska cyfrowe aktywa o wartości ponad 500 milionów dolarów i zainwestuje w nie 10% wszystkich zysków w przyszłości.

Plany Coinbase

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong ogłosił na Twitterze, że jego giełda zamierza kupić aktywa cyfrowe za 500 milionów dolarów, dodatkowo przeznaczając 10% swoich kwartalnych dochodów netto na przyszłe inwestycje.

Według niego rada dyrektorów zatwierdziła tę decyzję. W przyszłości udział będzie rósł, gdy kryptoekonomia „dojrzeje”, obiecał Armstrong. Warto podkreślić, że Coinbase do tej pory zainwestował 105,4 mln USD w Bitcoin, 29,3 mln USD w Ethereum i 88 mln USD w inne aktywa. Przypominamy, że łączne przychody Coinbase za drugi kwartał wyniosły 2,2 mld USD, przy czym zysk netto wyniósł 1,6 mld USD.

Nasze inwestycje będą stale wdrażane w ciągu wielu lat przy użyciu strategii uśredniania kosztów w dolarach (DCA). Jesteśmy inwestorami długoterminowymi i dokonamy zbycia tylko w wybranych okolicznościach, takich jak wycofanie aktywów z naszej platformy. – dodano w komunikacie.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama