Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.07.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.07.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.07.21]
 • Turcja przygotowuje projekt ustawy o kryptowalutach
  Ministerstwo Finansów i Skarbu Turcji ogłosiło zakończenie prac nad projektem ustawy o regulacji kryptowalut. Parlament rozpatrzy dokument w październiku 2021 roku.
 • Platforma BlockFi z zakazem przyjmowania nowych klientów
  Prokurator generalny stanu New Jersey zakazał popularnej platformie pożyczek kryptowalutowych BlockFi przyjmowania nowych klientów.
 • Większość BTC jest obecnie sprzedawana ze stratą
  Wolumen obrotów, ale również wartość BTC drastycznie spadła od ostatniego szczytu. Co więcej, większość bitcoinów, które są teraz w obrocie, to tokeny sprzedawane przez inwestorów, którzy kupili je w szczycie.
 • Mastercard uprości konwersję kryptowalut na fiat
  System płatności Mastercard rozszerzy program kart dla firm kryptowalutowych, aby ułatwić konwersję aktywów cyfrowych na fiat. Mastercard, we współpracy z Evolve Bank & Trust, Paxos i Circle, przetestuje nową usługę, która pozwoli większej liczbie banków i firm kryptowalutowych oferować karty tym, którzy chcą wydawać swoje cyfrowe aktywa wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard.
 • Malezyjska policja niszczy ponad 1000 koparek kryptowalut za pomocą walca
  Malezyjskie władze skonfiskowały 1069 koparek bitcoinów, ułożyły je na parkingu przy komendzie policji i użyły do ​​ich zmiażdżenia walca parowego.
 • Firmy kryptograficzne stanowiły 3% globalnych inwestycji venture capital
  W pierwszej połowie 2021 r. wielkość finansowania venture w branży blockchain i aktywów cyfrowych osiągnęła 8,8 mld USD. Ponoć branża odpowiadała za nieco ponad 3% globalnych inwestycji z 288 miliardów dolarów całkowitego wolumenu transakcji .
 • Film dokumentalny o Ethereum pozyskał 1,9 mln finansowania w 3 dni
  Społeczność kryptowalutowa z niecierpliwością oczekuje premiery nowego filmu dokumentalnego o blockchainie Ethereum. Kampania finansowania filmu szybko przekroczyła oczekiwania.
 • Grayscale uruchomi fundusz DeFi dla instytucji
  Gigant zarządzania krypto aktywami Grayscale cały czas zwiększa swoje zaangażowanie w DeFi. Tym razem firma tworzy fundusz DeFi klasy instytucjonalnej.
 • Brytyjskie organy podatkowe zażądały danych od klientów giełd
  UK Internal Revenue Service (HMRC) rozpoczął zbieranie informacji o klientach zagranicznych giełd kryptowalut z zagranicznych agencji fiskalnych. Departament jest również zainteresowany informacjami o częstotliwości transakcji i łącznej wartości aktywów. Ponoć ​​giełdy przekazały już informacje za lata 2017/18 i 2019/20, ale HMRC prosił o „dużą ilość danych” za te same okresy. Nazwy platform handlowych nie zostały ujawnione.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.07.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.