Film dokumentalny o Ethereum pozyskał 1,9 mln finansowania w 3 dni | Wiadomości | CrypS.

Film dokumentalny o Ethereum pozyskał 1,9 mln finansowania w 3 dni

Zerelik Maciej
ethereum

Społeczność kryptowalutowa z niecierpliwością oczekuje premiery nowego filmu dokumentalnego o blockchainie Ethereum. Kampania finansowania filmu szybko przekroczyła oczekiwania.

Runda crowdfundingowa na rzecz filmu dokumentalnego o Ethereum, zatytułowanego „Ethereum: The Infinite Garden”, przekroczyła swój cel 750 ETH. Łącznie udało się zebrać 1035,96 ETH wartych 1,9 miliona dolarów.

Kampania finansowania rozpoczęła się w środę. Jej celem było wsparcie produkcji pełnometrażowego, opartego na bohaterach filmu dokumentalnego o „innowacyjnych zastosowaniach blockchaina Ethereum w świecie rzeczywistym, o zaciekłej społeczności entuzjastów i deweloperów oraz o jego twórcy, Vitaliku Buterinie”.

Zakończona w piątek kampania zgromadziła w sumie 662 wspierających, którzy wpłacili pieniądze za pośrednictwem Mirror, zdecentralizowanej sieci opartej na kryptowalutach.

Jesteśmy zachwyceni wsparciem społeczności. W ciągu 3 dni przekroczyliśmy nasz cel

– powiedzieli twórcy projektu.

Około 95% zebranych funduszy zostanie przeznaczonych na budżet produkcji filmu. 3% zostanie rozdysponowane na granty Gitcoin w celu wsparcia projektów open-source Ethereum, a pozostałe 2% zostanie wysłane jako darowizna dla Carbonfund.org, inicjatywy na rzecz zmniejszenia globalnej emisji dwutlenku węgla.

Film, którego premiera odbędzie się zimą 2023 roku, będzie traktował Ethereum jak „nieskończony ogród”, przedstawiając blockchain jako „zdecentralizowany ekosystem z glebą, roślinami i owadami”, zamiast myśleć o nim jak o „maszynie kontrolowanej przez centralny ośrodek”. Pomysł nieskończonego ogrodu został skonceptualizowany przez Ayę Miyaguchi, dyrektora wykonawczego Ethereum Foundation.

ethereum
reklama
reklama