Film dokumentalny o Ethereum pozyskał 1,9 mln finansowania w 3 dni | Wiadomości | CrypS.

Film dokumentalny o Ethereum pozyskał 1,9 mln finansowania w 3 dni

Maciej Żerelik
ethereum

Społeczność kryptowalutowa z niecierpliwością oczekuje premiery nowego filmu dokumentalnego o blockchainie Ethereum. Kampania finansowania filmu szybko przekroczyła oczekiwania.

Runda crowdfundingowa na rzecz filmu dokumentalnego o Ethereum, zatytułowanego „Ethereum: The Infinite Garden”, przekroczyła swój cel 750 ETH. Łącznie udało się zebrać 1035,96 ETH wartych 1,9 miliona dolarów.

Kampania finansowania rozpoczęła się w środę. Jej celem było wsparcie produkcji pełnometrażowego, opartego na bohaterach filmu dokumentalnego o „innowacyjnych zastosowaniach blockchaina Ethereum w świecie rzeczywistym, o zaciekłej społeczności entuzjastów i deweloperów oraz o jego twórcy, Vitaliku Buterinie”.

Zakończona w piątek kampania zgromadziła w sumie 662 wspierających, którzy wpłacili pieniądze za pośrednictwem Mirror, zdecentralizowanej sieci opartej na kryptowalutach.

Jesteśmy zachwyceni wsparciem społeczności. W ciągu 3 dni przekroczyliśmy nasz cel

– powiedzieli twórcy projektu.

Około 95% zebranych funduszy zostanie przeznaczonych na budżet produkcji filmu. 3% zostanie rozdysponowane na granty Gitcoin w celu wsparcia projektów open-source Ethereum, a pozostałe 2% zostanie wysłane jako darowizna dla Carbonfund.org, inicjatywy na rzecz zmniejszenia globalnej emisji dwutlenku węgla.

Film, którego premiera odbędzie się zimą 2023 roku, będzie traktował Ethereum jak „nieskończony ogród”, przedstawiając blockchain jako „zdecentralizowany ekosystem z glebą, roślinami i owadami”, zamiast myśleć o nim jak o „maszynie kontrolowanej przez centralny ośrodek”. Pomysł nieskończonego ogrodu został skonceptualizowany przez Ayę Miyaguchi, dyrektora wykonawczego Ethereum Foundation.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.