Grayscale uruchomi fundusz DeFi dla instytucji | Wiadomości | CrypS.

Grayscale uruchomi fundusz DeFi dla instytucji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Gigant zarządzania krypto aktywami Grayscale cały czas zwiększa swoje zaangażowanie w DeFi. Tym razem firma tworzy fundusz DeFi klasy instytucjonalnej.

Prezes firmy, Michael Sonnenshein, ogłosił informację na ten temat w poniedziałkowym programie Squawk Box w CNBC. Wyjaśnił, że rosnący popyt na aktywa DeFi zainspirował Grayscale do podjęcia decyzji o uruchomieniu nowego indeksu i funduszu.

Fundusz jest 15-tą ofertą inwestycyjną Grayscale i drugim zdywersyfikowanym funduszem. Grayscale prowadzi inny zdywersyfikowany fundusz o nazwie Digital Large Cap Fund, który został niedawno zatwierdzony jako spółka sprawozdawcza SEC.

Na dzień 1 lipca, indeks obejmuje 10 tak zwanych “blue chipów” DeFi: Uniswap (UNI), Aave (AAVE), Compound (COMP), Curve (CRV), MakerDAO (MKR), SushiSwap (SUSHI), Synthetix (SNX), Yearn Finance (YFI), UMA Protocol (UMA) i Bancor (BNT). Największy udział w indeksie ma Uniswap 49,95% alokacji. Sonnenshein powiedział w komunikacie prasowym:

Pojawienie się protokołów zdecentralizowanych finansów dostarcza wyraźnych przykładów technologii, które mogą na nowo zdefiniować przyszłość branży usług finansowych. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować inwestorom ekspozycję na DeFi poprzez zaufane, bezpieczne i wiodące w branży struktury produktów inwestycyjnych Grayscale.

Przestrzeń DeFi została mocno dotknięta przez spadki na rynku w ostatnich tygodniach. Wiele tokenów od maja straciło prawie 70% wartości. Niemniej jednak, w DeFi zablokowane jest już ponad 55 miliardów dolarów. To świadczy, że przestrzeń ta rozwija się w ekspresowym tempie i nadal ma spory potencjał.

Grayscale jest behemotem w branży kryptowalut. Pod swoim zarządem posiada ponad 650 000 Bitcoinów. Spółka jest najbardziej znana ze swojego produktu GBTC, który daje akredytowanym inwestorom sposób na zdobycie ekspozycji na wiodącą kryptowalutę. Grayscale ma nadzieję przekształcić GBTC w Bitcoin ETF. W tym celu do pomocy zatrudniła ona ostatnio BNY Mellon jako dostawcę usług związanych z aktywami.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.