Grayscale uruchomi fundusz DeFi dla instytucji | Wiadomości | CrypS.

Grayscale uruchomi fundusz DeFi dla instytucji

Zerelik Maciej
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Gigant zarządzania krypto aktywami Grayscale cały czas zwiększa swoje zaangażowanie w DeFi. Tym razem firma tworzy fundusz DeFi klasy instytucjonalnej.

Prezes firmy, Michael Sonnenshein, ogłosił informację na ten temat w poniedziałkowym programie Squawk Box w CNBC. Wyjaśnił, że rosnący popyt na aktywa DeFi zainspirował Grayscale do podjęcia decyzji o uruchomieniu nowego indeksu i funduszu.

Fundusz jest 15-tą ofertą inwestycyjną Grayscale i drugim zdywersyfikowanym funduszem. Grayscale prowadzi inny zdywersyfikowany fundusz o nazwie Digital Large Cap Fund, który został niedawno zatwierdzony jako spółka sprawozdawcza SEC.

Na dzień 1 lipca, indeks obejmuje 10 tak zwanych „blue chipów” DeFi: Uniswap (UNI), Aave (AAVE), Compound (COMP), Curve (CRV), MakerDAO (MKR), SushiSwap (SUSHI), Synthetix (SNX), Yearn Finance (YFI), UMA Protocol (UMA) i Bancor (BNT). Największy udział w indeksie ma Uniswap 49,95% alokacji. Sonnenshein powiedział w komunikacie prasowym:

Pojawienie się protokołów zdecentralizowanych finansów dostarcza wyraźnych przykładów technologii, które mogą na nowo zdefiniować przyszłość branży usług finansowych. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować inwestorom ekspozycję na DeFi poprzez zaufane, bezpieczne i wiodące w branży struktury produktów inwestycyjnych Grayscale.

Przestrzeń DeFi została mocno dotknięta przez spadki na rynku w ostatnich tygodniach. Wiele tokenów od maja straciło prawie 70% wartości. Niemniej jednak, w DeFi zablokowane jest już ponad 55 miliardów dolarów. To świadczy, że przestrzeń ta rozwija się w ekspresowym tempie i nadal ma spory potencjał.

Grayscale jest behemotem w branży kryptowalut. Pod swoim zarządem posiada ponad 650 000 Bitcoinów. Spółka jest najbardziej znana ze swojego produktu GBTC, który daje akredytowanym inwestorom sposób na zdobycie ekspozycji na wiodącą kryptowalutę. Grayscale ma nadzieję przekształcić GBTC w Bitcoin ETF. W tym celu do pomocy zatrudniła ona ostatnio BNY Mellon jako dostawcę usług związanych z aktywami.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)
reklama
reklama