Platforma BlockFi z zakazem przyjmowania nowych klientów | Wiadomości | CrypS.

Platforma BlockFi z zakazem przyjmowania nowych klientów

Mariusz Przepiórka
Użytkownicy BlockFi ofiarami wulgarnego i rasistowskiego ataku

Prokurator generalny stanu New Jersey zakazał popularnej platformie pożyczek kryptowalutowych BlockFi przyjmowania nowych klientów. Informację przekazał na Twitterze dyrektor generalny BlockFi Zac Prince. Decyzja prokuratora jest poważnym ciosem dla platformy, która jest jedną z ważniejszych firm w branży kryptowalutowej i słynie z oferowania zysku w wysokości do 8% dla osób chętnych do pożyczania własnych kryptowalut.

„Nakaz nakłada na BlockFi obowiązek zaprzestania przyjmowania nowych klientów zamieszkałych w New Jersey od 22 lipca 2021 roku.” – poinformował Prince, dodając, że firma będzie mogła nadal obsługiwać istniejących klientów w New Jersey i innych jurysdykcjach.

O sprawie informował również Forbes, który powołał się na komunikat prasowy biura prokuratora generalnego. W publikacji przytoczono komentarz prokuratora Andrew J. Brucka, który sugeruje, że BlockFi narusza przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Nie wiadomo jednak, czy stan New Jersey postrzega całą działalność BlockFi jako naruszenie prawa papierów wartościowych, czy też jego zarzuty dotyczą tylko niektórych transakcji. Biorąc pod uwagę oświadczenia federalnych organów regulacyjnych, które twierdziły, że BTC i ETH nie są papierami wartościowymi, władze stanowe mogły jedynie uderzyć w BlockFi w związku z produktami kredytowymi takimi jak Chainlink i Uniswap.

Niefortunna promocja wzbudziła wątpliwości

Wszystko jednak wskazuje na to, że BlockFi ma teraz poważne kłopoty z organami regulacyjnymi. Istotnym pytaniem w nadchodzących dniach i tygodniach będzie to, czy federalne organy regulacyjne, jak również urzędnicy w innych stanach – zwłaszcza w Nowym Jorku – podejmą działania prawne przeciwko firmie.

BlockFi jest jedną z ulubionych firm inwestorów kryptowalutowych, która dotychczas zgromadziła ponad 450 mln USD i osiągnęła wycenę na poziomie 3 mld USD. Jednak ostatnio zdarzały się jej również potknięcia. Przede wszystkim należy wskazać majową promocję, która nie przebiegała po myśli firmy. Platforma BlockFi wysłała nagrody denominowane w bitcoinach, a nie w dolarach, co spowodowało ogromne zobowiązania. Wszystko to wzbudziło wątpliwości, czy platforma jest bezpieczna dla przeciętnych konsumentów.

Użytkownicy BlockFi ofiarami wulgarnego i rasistowskiego ataku
reklama
reklama