Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.04.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (20.04.2021) - CrypS Podsumowanie dnia
 • Time Magazine akceptuje płatności kryptowalutowe
  98-letni Time Magazine akceptuje teraz bitcoiny i inne kryptowaluty do płatności za subskrypcje. Ogłaszając wiadomości w poniedziałek, Time powiedział, że nawiązał współpracę z Crypto.com w zakresie funkcji krypto-płatności, która jest obecnie dostępna tylko w USA i Kanadzie. Oczekuje się, że globalny dostęp zostanie udostępniony w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
 • Czy DOGE wejdzie dziś na poziom 1 dolara?
  Posiadacze Dogecoin stworzyli własne święto, próbując wprowadzić token oparty na memie do klubu kryptowalut, które są warte więcej niż 1 USD. Zaangażowanie społeczności DOGE w mediach społecznościowych jest niebywałe, mimo braku odzewu Elona. Czy Dogecoin ma szanse wejść na 4. w rankingu CoinMarketCap?
 • Użytkownicy Venmo mogą od teraz kupować i sprzedawać kryptowaluty
  Venmo ukazało dziś swoim użytkownikom nową funkcję, która pozwoli im inwestować w 4 różne kryptowaluty (BTC, ETH, LTC, BCH) przy minimalnych opłatach wynoszących 1 USD. Z ponad 70 milionami użytkowników, Venmo jest jedną z najpopularniejszych cyfrowych usług płatniczych w USA
 • Wall Street Journal staje po stronie Ripple
  Wall Street Journal to kolejne ważne medium, które stanęło w obronie spółki Ripple. W swoim artykule opublikowanym 18 kwietnia redakcja Wall Street Journal skrytykowała amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za jej doraźne podejście do regulacji rynku kryptowalut.
 • Diem chce uruchomić program pilotażowy jeszcze w tym roku
  Facebook chciał zrewolucjonizować finanse za pomocą globalnej waluty cyfrowej – potem przyszli regulatorzy. Diem przeszedł z tego powodu całkowitą przemianę i obecnie prowadzi rozmowy ze szwajcarskimi organami nadzoru finansowego w celu uzyskania licencji na płatności. Według planów Diem wystartuje jeszcze w tym roku.
 • Cyfrowy Juan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku
  Podczas gdy EBC rozmawia o tym czy europejskie CBDC jest dobrym pomysłem, Chiny przeprowadziły już sporą ilość testów pilotażowych waluty cyfrowej banku centralnego i planują umożliwić korzystanie z cyfrowego juana już podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.
 • Hakerzy wykradli dane z Domino’s Pizza India i sprzedają je za 10 BTC
  Jubilant Foodworks, organizacja, która prowadzi franczyzę Domino’s Pizza w Indiach i kilku innych krajach, doświadczyła sporego naruszenia danych. Hakerzy oferują sprzedaż poufnych informacji w darknecie, a swoją „pracę” wycenili na 10 BTC.
 • Brytyjczycy tworzą grupę roboczą ds. cyfrowego funta
  Wielka Brytania stała się kolejnym krajem, który jest zainteresowany wprowadzeniem cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Zadaniem grupy jest koordynacja prac związanych z analizą potencjału wprowadzenia CBDC w Wielkiej Brytanii.
 • OKEx przeprowadza integrację z siecią Lightning Network
  Giełda kryptowalut OKEx dołączyła do Lightning Network. Od teraz jej klienci mogą deponować oraz przesyłać bitcoiny korzystając z drugiej warstwy sieci BTC.
 • Czym jest Adshares (ADS) i dlaczego jego kapitalizacja jest tak niska?
  Adshares to polski projekt kryptograficzny, za którym stoi kryptowaluta ADS z bardzo niską kapitalizacją, zajmująca ok. 1120 miejsce w rankingu CoinMarketCap. Obecnie kurs ADS wynosi ok. 0,23 USD, jednak warto podkreślić, że jeszcze 7 dni temu wynosił 0,12 USD, a w 2018 roku jego cena wystrzeliła do prawie 2 USD! Czy projekt Adshares jest wartościowy oraz, czy historia może się powtórzyć?
 • Binance spali BNB warte 37 mld USD pochodzące z ICO z 2017 r.
  CEO Binance, Changpeng Zhao, ogłosił, że zespołowi giełdy przydzielono 40% z 200 milionów BNB wyemitowanych podczas ICO w 2017 roku. We wpisie na Twitterze, Zhao stwierdził, że zespół giełdy ostatecznie spali wszystkie przydzielone tokeny BNB. Kwota ta wynosi prawie 80 milionów BNB, co stanowi równowartość prawie 37 miliardów dolarów, i zostanie spalona zamiast zostać sprzedana z zyskiem.
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (20.04.2021) - CrypS