Czy DOGE wejdzie dziś na poziom 1 dolara?

Doge Day (4.20) – Czy DOGE wejdzie dziś na poziom 1 dolara?

Konrad Juszczyk

Posiadacze Dogecoin stworzyli własne święto, próbując wprowadzić token oparty na memie do klubu kryptowalut, które są warte więcej niż 1 USD. Zaangażowanie społeczności DOGE w mediach społecznościowych jest niebywałe, mimo braku odzewu Elona. Czy Dogecoin ma szanse wejść na 4. w rankingu CoinMarketCap? 

Czym jest Doge Day?

Nie ma co ukrywać, że Dogecoin ma bardzo silną społeczność, która nie traktuje DOGE jako poważnej inwestycji, a raczej jako żart i ewentualny pstryczek w nos wszystkim „poważnym inwestorom”, którzy w kółko powtarzają, że kryptowaluta oparta na memie, nierozwiązująca żadnego problemu jest bezwartościowa, a inwestycje w nią to czysty hazard.

W przeciwieństwie do Bitcoina i większości innych kryptowalut Dogecoin został zaprojektowany w 2013 roku jako żart. Jednak inwestorom w aktywa z mocnymi fundamentami przestało być do śmiechu, gdy Elon Musk wszedł na pokład DOGE, pomagając od początku roku wzrosnąć kryptowalucie ponad 40-krotnie.

Doge day i Elon Musk

Czy kryptowaluta oparta na memie osiągnie 1 USD?

Kurs DOGE wynosi obecnie około 0,4 USD, jednak społeczność chce wywindować token na poziom 1 dolara (lub chociaż 0,69 USD), z tego powodu stworzyła wymyślone święto, jakim jest „Doge Day”, które przypada na 20 kwietnia. Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ 04.20 nawiązuje do 420, czyli czasu palenia marihuany. Jak widać, DOGE nie jest poważny, jednak jego wzrosty mogą być jak najbardziej realne. Elon jeszcze nie postanowił dodać tweeta, który będzie prawdopodobnie katalizatorem wzrostów, jednak wczoraj Snickers dodał post, przypominający o dzisiejszym wydarzeniu.

Społeczność WallStreetBets również zapatruje się na wzrosty kryptowaluty, a wskazuje na to fakt, że główne konto powiązane ze społecznością na Reddicie – @WSBChairman z prawie 1 milionem followersów opublikowało już tweet odnośnie „Doge Day”. Świat „Stonk” i DOGE jest coraz bardziej zjednoczony w podkreślaniu zarówno absurdalności handlu papierami wartościowymi, jak i arbitralnego charakteru przypisywania wartości kryptowalutom.

Trzeba podkreślić, że Dogecoin z kapitalizacją rynkową 53 miliardów dolarów, jest zaraz za XRP, którego kapitalizacja wynosi 58 miliardów dolarów. W przypadku masowego napływu kapitału, DOGE mógłby prześcignąć XRP, wchodząc na 4 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut i zapisać się w kartach historii.

Wykres Dogecoin
Źródło: https://coinmarketcap.com/

Warto dodać, że zaangażowanie w mediach społecznościowych DOGE wynosi obecnie 931%, z dominacją powyżej 536%. Wyniki te przekraczają wszelkie oczekiwania, biorąc pod uwagę, że Elon Musk nie napisał na Twitterze niczego o Dogecoin w ciągu ostatniego tygodnia. Dziś przekonamy się, jaka jest moc społeczności tego shitcoina. 65% wszystkich DOGE znajduje się w zaledwie 98 portfelach. Największy z nich posiada 28% wszystkich Dogecoinów, a 5 portfeli kontroluje 40% całkowitego wolumenu w obiegu.

wyniki dogecoin