Hakerzy wykradli dane z Domino's Pizza India i sprzedają je za 10 BTC | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy wykradli dane z Domino’s Pizza India i sprzedają je za 10 BTC

Zerelik Maciej
dominos hack bitcoin

Hakerzy ukradli dane miliona kart kredytowych w ataku na Domino’s India. Swoją „pracę” wyceniają na 10 BTC.

Jubilant Foodworks, organizacja, która prowadzi franczyzę Domino’s Pizza w Indiach i kilku innych krajach, doświadczyła sporego naruszenia danych. Hakerzy oferują sprzedaż poufnych informacji w darknecie, a swoją „pracę” wycenili na 10 BTC.

Włamanie do systemu Domino’s India

Zgodnie z najnowszym raportem, na początku tego miesiąca strona Domino’s India została zaatakowana. Podczas gdy konsekwencje ataku do niedawna były nieznane, raport przedstawił dokładniejsze wyjaśnienie, które nakreśla zakres ataku.

Hakerzy twierdzą, że zdobyli dane klientów, informacje o płatnościach, w tym dane miliona kart kredytowych, a także dane osobowe setek pracowników. W sumie, jak twierdzą, całkowita waga skradzionych informacji to 13TB danych.

Sprawcy po ataku publikowali liczne wiadomości w dark necie. Wskazywali w nich, że zbudowali specjalny portal, który umożliwia zainteresowanym klientom wyszukanie szczegółów w skradzionych danych.

Jubilant FoodWorks potwierdziła naruszenie bezpieczeństwa. Organizacja zaprzeczyła jednak, że hakerzy ukradli poufne informacje, w tym szczegóły płatności.

Jubilant FoodWorks jest właścicielem franczyzy amerykańskiej sieci pizzerii Domino’s Pizza w Indiach. Na początku tego roku firma była w posiadaniu 1300 restauracji w prawie 300 miastach w Azji.

10 BTC za wykradzione dane

Po otrzymaniu dostępu do poufnych informacji, hakerzy zadeklarowali swoje warunki. Zasadniczo, wystawili oni dane na sprzedaż. Zainteresowane osoby mogły zakupić całą partię za 10 BTC.

Biorąc pod uwagę, że podstawowa kryptowaluta handluje dziś około poziomu 57 000 USD, oznacza to, że wszystkie informacje skradzione z Domino’s India można było kupić za około 570 000 USD.

Warto zauważyć, że bitcoin stał się szalenie popularnym narzędziem płatniczym dla przestępców. Oprócz tego, że jest często wykorzystywany w wirtualnych przestępstwach, niedawno informowaliśmy o bardziej fizycznym przypadku, również w Indiach. Porywacze uprowadzili ośmioletniego chłopca i zażądali 100 bitcoinów za jego bezpieczny powrót.

dominos hack bitcoin
reklama
reklama