Binance spali BNB warte 37 mld USD pochodzące z ICO z 2017 r. | Wiadomości | CrypS.

Binance spali BNB warte 37 mld USD pochodzące z ICO z 2017 r.

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance poradnik

CEO Binance, Changpeng Zhao, ogłosił, że zespołowi giełdy przydzielono 40% z 200 milionów BNB wyemitowanych podczas ICO w 2017 roku.

We wpisie na Twitterze, Zhao stwierdził, że zespół giełdy ostatecznie spali wszystkie przydzielone tokeny BNB. Kwota ta wynosi prawie 80 milionów BNB, co stanowi równowartość prawie 37 miliardów dolarów, i zostanie spalona zamiast zostać sprzedana z zyskiem.

Giełda kryptowalutowa Binance zakończyła swoje ICO warte 100 milionów BNB w dniu 21 lipca 2017 roku. Wszystkie tokeny BNB zostały utworzone przed ICO i sprzedane w ciągu 20 dni.

W momencie pisania tego artykułu BNB handluje na poziomie 514 USD i znajduje się na 1,3-procentowym minusie w ciągu doby.

Oświadczenie Binance pojawia się po uruchomieniu przez giełdę sieci blockchain nazwanej Binance Smart Chain. Jej celem jest konkurowanie z Ethereum o udział w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Jest on używany na wielu platformach DeFi zbudowanych na BSC, które zapewniają rozwiązania w zakresie płatności finansowych. Wraz ze wzrostem BSC, więcej osób korzysta z BNB, a im większa jest jego użyteczność, tym większą wartość zyskuje.

– mogliśmy przeczytać na blogu Binance, we wpisie dot. ostatniego 15. spalania.

Sektor DeFi w ostatnim czasie notuje gwałtowne wzrosty. Wraz z rosnącym sektorem, opłatami ETH oraz deflacyjną naturą tokena Binance, BNB może wznieść się na jeszcze wyższe poziomy.

binance poradnikreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.