Cyfrowy Juan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Cyfrowy Juan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku

Konrad Juszczyk
Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chiny

Podczas gdy EBC rozmawia o tym czy europejskie CBDC jest dobrym pomysłem, Chiny przeprowadziły już sporą ilość testów pilotażowych waluty cyfrowej banku centralnego i planują umożliwić korzystanie z cyfrowego juana już podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Cyfrowy juan na Igrzyskach Olimpijskich

Według słów wiceprezesa Ludowego Banku Chin, Li Bo, organ finansowy chce umożliwić zagranicznym sportowcom i odwiedzającym korzystanie z cyfrowej waluty kraju podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. To wydarzenie prawdopodobnie będzie pierwszym testem waluty cyfrowej banku centralnego Chin (CBDC) kierowanym na zagranicznych użytkowników.

W związku z nadchodzącymi Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie staramy się udostępnić cyfrowego juana nie tylko użytkownikom krajowym, ale także międzynarodowym sportowcom i odwiedzającym. – powiedział Li w niedzielę podczas panelu CNBC

W swoim przemówieniu Li Bo powiedział, że cyfrowy juan został stworzony na potrzeby wewnętrzne kraju, a nie po to, by konkurować z dolarem amerykańskim. Warto podkreślić, że Chiny aktywnie testują cyfrowy juan od 2020 roku, stając się pierwszym krajem na świecie, który stworzył własną cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Już w listopadzie ubiegłego roku wolumen transakcji cyfrowego juana przekroczył 300 milionów dolarów.

Pomimo tego, że Ludowy Bank Chin koncentruje się na krajowym juanie cyfrowym, chiński bank centralny nadal bada transgraniczne wykorzystanie CBDC.

Aktywnie współpracujemy z naszymi międzynarodowymi partnerami. Miejmy nadzieję, że w dłuższej perspektywie osiągniemy również rozwiązanie transgraniczne. – powiedział Li.

Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chiny
reklama
reklama