Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.12.21]
 • NYDIG wyceniony na 7 mld USD po rundzie finansowania w wysokości 1mld USD
  NYDIG, wiodąca firma instytucjonalna bitcoin ogłosiła dzisiaj w komunikacie prasowym największą rundę finansowania w historii kryptowalut w wysokości 1 miliarda dolarów, która wyceni firmę na ponad 7 miliardów USD.
 • Nike kupuje Startup NFT RTFKT
  Międzynarodowy gigant obuwniczy Nike właśnie zrobił duży krok w metawersie. W piątek RTFKT poinformował na Twitterze, że firma została przejęta przez Nike. Warunki transakcji nie zostały jednak ujawnione.
 • Niemieckie kasy oszczędnościowe mogą udostępnić kryptowaluty 50 milionom klientów
  Niemieckie Stowarzyszenie Kas Oszczędnościowych, w którego skład wchodzi 370 banków obsługujących około 50 mln klientów, opracowuje projekt usług związanych z kupnem i sprzedażą kryptowalut, takich jak bitcoin i ethereum.
 • BBVA Switzerland poszerza ofertę o ETH
  BBVA Switzerland, szwajcarski oddział hiszpańskiego międzynarodowego dostawcy usług finansowych BBVA, poinformował o dodaniu ethereum (ETH) do swojej usługi przechowywania i obrotu kryptowalutami. Klienci bankowości prywatnej BBVA Switzerland będą mogli zarządzać bitcoinami i ethereum na platformie banku.
 • Bank Anglii wzywa do globalnego zaostrzenia regulacji kryptowalut
  Bank Anglii (BOE) powiedział w poniedziałek, że ramy regulacyjne i prawne dotyczące aktywów kryptograficznych będą musiały zostać wzmocnione zarówno w kraju, jak i na świecie, aby zwalczyć szybko zmieniający się rynek.
 • Empower Oversight pozywa SEC ws. działań związanych z kryptowalutami
  Fundacja Empower Oversight wytoczyła powództwo przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Celem pozwu jest zmuszenie SEC do spełnienia kilku żądań wynikających z federalnej ustawy o wolności informacji (FOIA).
 • Bank Rosji zabroni funduszom inwestycyjnym inwestowania w Bitcoin
  W poniedziałek Bank Rosji opublikował oficjalne oświadczenie w sprawie regulacji możliwości inwestycyjnych przez fundusze inwestycyjne. Pomimo zwiększenia liczby aktywów dostępnych do inwestowania przez fundusze inwestycyjne, dokument zakazuje zarządzającym funduszami, kupowania kryptowalut, a także instrumentów finansowych, których wartość zależy od cen aktywów cyfrowych.
 • Największa giełda papierów wartościowych w Brazylii uruchomi produkty kryptowalutowe
  Największa giełda papierów wartościowych w Ameryce Łacińskiej (São Paulo Exchange) planuje wejść na rynek kryptowalut w 2022 roku. Według InfoMoney, serwis rozważa wprowadzenie na rynek szeregu produktów, w tym usług ETF, OTC i usług powierniczych.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.12.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.