BBVA Switzerland poszerza ofertę o ETH | Wiadomości | CrypS.

BBVA Switzerland poszerza ofertę o ETH

Mariusz Przepiórka
BBVA Switzerland poszerza ofertę o ETH

BBVA Switzerland, szwajcarski oddział hiszpańskiego międzynarodowego dostawcy usług finansowych BBVA, poinformował o dodaniu ethereum (ETH) do swojej usługi przechowywania i obrotu kryptowalutami. Klienci bankowości prywatnej BBVA Switzerland będą mogli zarządzać bitcoinami i ethereum na platformie banku.

Klienci posiadający konto New Gen będą również mieli dostęp do BTC i ETH. Oba aktywa są dostępne w aplikacji BBVA wraz z innymi tradycyjnymi inwestycjami. Według BBVA Switzerland, jest to pierwszy tradycyjny bank w Europie, który włączył ethereum do swoich usług.

Duże zainteresowanie kryptowalutami wśród klientów

W czerwcu 2021 roku BBVA Switzerland otworzył usługi handlu BTC dla wszystkich klientów bankowości prywatnej. Od tego czasu firma odnotowała znaczny wzrost zainteresowania tą usługą ze strony klientów. Wraz z dodaniem ETH, dostawca usług finansowych chce zaspokoić rosnący popyt na zdywersyfikowaną ofertę kryptowalutową.

Stopniowe poszerzanie oferty pozwala BBVA Switzerland przetestować działanie usługi, wzmocnić bezpieczeństwo, a przede wszystkim przekonać się, że wśród inwestorów istnieje znaczne zapotrzebowanie na kryptowaluty lub aktywa cyfrowe, które są sposobem dywersyfikacji portfela, mimo ich zmienności i wysokiego ryzyka. – wyjaśnia Alfonso Gómez, prezes BBVA Switzerland.

Kapitalizacja rynku walut cyfrowych wzrosła w 2021 roku o prawie 200%. Oprócz bitcoina zwiększyła się popularność także innych walut. W rezultacie inwestorzy są teraz bardziej skłonni do posiadania zdywersyfikowanego portfela kryptowalutowego.

Zarządzanie kryptowalutami w aplikacji banku

Według banku, jedną z najważniejszych atrakcji nowej oferty BBVA Switzerland jest to, że system zarządzania bitcoinami jest w pełni zintegrowany z aplikacją. Można w niej przeglądać wyniki BTC, a także wyniki pozostałych aktywów, funduszy lub inwestycji klientów. Usługa ta stanowi zatem nowatorską ofertę, ponieważ umożliwia inwestowanie i łączenie tradycyjnych i cyfrowych aktywów finansowych w ramach tego samego portfela inwestycyjnego. Integracja ta stanowi również ogromną zaletę, jeśli chodzi o uproszczenie transakcji, wyciągów z konta, deklaracji podatkowych itp.

BBVA Switzerland poszerza ofertę o ETH
reklama
reklama