Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 14.10.2021
 • Brazylia tworzy bitcoinową plażę
  Brazylia idzie w ślady Salwadoru, który stworzył eksperymentalnie „Bitcoin Beach” w nadmorskim mieście El Zonte, w celu wypróbowania standardu Bitcoina na małą skalę jeszcze przed przyjęciem ustawy.
 • Intel nie będzie ograniczał wydobycia kryptowalut na nowych kartach graficznych Alchemist
  Intel ujawnił, że jego nadchodząca seria kart graficznych nie będzie zawierała programowych lub sprzętowych ograniczeń wydobycia kryptowalut.
 • Stany Zjednoczone stały się liderem pod względem wydobycia BTC
  Według Cambridge Center for Alternative Finance (CCAF) poziomy haszowania w Chinach spadły do ​​zera po represjach wprowadzonych przez rząd, dlatego USA stały się nowym liderem pod względem wydobycia BTC.
 • 45% konsumentów przejdzie na płatności kryptowalutowe do 2023 roku
  W ciągu roku lub dwóch, odsetek konsumentów wykorzystujących kryptowaluty do transakcji wzrośnie z obecnych 10% do 45%. Taką prognozę zawiera raport opublikowany przez firmę Capgemini. Wnioski opierają się na wynikach ankiety przeprowadzonej wśród 6300 klientów i 210 osób zarządzających systemami płatniczymi w 44 różnych regionach świata.
 • Inwestorzy wycenili platformę TradingView na 3 miliardy dolarów
  Platforma informacji finansowych i sieć społecznościowa TradingView Inc. zebrała 298 milionów dolarów przy wycenie 3 miliardów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Tiger Global Management. W ciągu ostatnich 18 miesięcy oglądalność platformy wzrosła o 237%, do 29 milionów miesięcznie. Brokerzy online, tacy jak Robinhood, odnotowali w tym okresie porównywalny wzrost bazy użytkowników.
 • Estoński regulator chce cofnąć licencje wszystkim giełdom kryptowalutowym
  Regulatorzy finansowi Estonii chcą unieważnić wszystkie licencje giełd kryptowalutowych i ponownie stworzyć cały system regulacyjny. Według agencji Eesti Ekspress, Matis Mäeker, szef estońskiej jednostki analityki finansowej (FIU), wezwał władze państwa do „wyzerowania regulacji i rozpoczęcia procesu licencyjnego od nowa”.
 • Binance wstrzymuje transakcje OTC w chińskich juanach
  Próbując dostosować się do lokalnych regulacji, Binance ogłosiło, że od 31 grudnia 2021 roku przestanie obsługiwać transakcje OTC z udziałem juana dla chińskich użytkowników.
 • Parachainy Polkadot gotowe do startu
  Polkadot został po raz pierwszy przedstawiony w białej księdze prawie pięć lat temu. Teraz, heterogeniczna wielołańcuchowa sieć ogłasza ogromny kamień milowy – jej parachainy są oficjalnie gotowe do uruchomienia w mainnecie.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 14.10.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.