Stany Zjednoczone stały się liderem pod względem wydobycia BTC | Wiadomości | CrypS.

Stany Zjednoczone stały się liderem pod względem wydobycia BTC

Konrad Juszczyk
USA edukuje branżę krypto

Według Cambridge Center for Alternative Finance (CCAF) poziomy haszowania w Chinach spadły do ​​zera po represjach wprowadzonych przez rząd, dlatego USA stały się nowym liderem pod względem wydobycia BTC.

USA światowym liderem w wydobyciu BTC

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Cambridge Centre for Alternative Finance ujawniło, że Stany Zjednoczone są teraz krajem wagi ciężkiej w branży wydobywczej Bitcoin (BTC), przewyższając Chiny. Stany Zjednoczone odpowiadają za 35,4% globalnego wskaźnika haszowania na koniec sierpnia, czyli ponad dwukrotnie więcej niż 16,8% pod koniec kwietnia.

Jak wynika z danych, hash-rate Chin spadł do zera z 44% w maju i aż 75% w 2019 roku. Górnicy z innych krajów wykorzystali tę lukę, a producenci platform górniczych przenieśli swoją uwagę na Amerykę Północną i Azję Środkową. Spadek udziału chińskiego haszowania pozwolił innym krajom zwiększyć swoją obecność. Kazachstan i Rosja są dobrymi tego przykładami, ponieważ podążając za Stanami Zjednoczonymi, zwiększyły udziały odpowiednio do 18,1% i 11%, w porównaniu z 8,2% i 6,8% w kwietniu.

USA edukuje branżę kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.