45% konsumentów przejdzie na płatności kryptowalutowe do 2023 roku | Wiadomości | CrypS.

45% konsumentów przejdzie na płatności kryptowalutowe do 2023 roku

Mariusz Przepiórka
Nowe przepisy o pobieraniu podatku z kryptowalut

W ciągu roku lub dwóch, odsetek konsumentów wykorzystujących kryptowaluty do transakcji wzrośnie z obecnych 10% do 45%. Taką prognozę zawiera raport opublikowany przez firmę Capgemini. Wnioski opierają się na wynikach ankiety przeprowadzonej wśród 6300 klientów i 210 osób zarządzających systemami płatniczymi w 44 różnych regionach świata.

Duże firmy akceptują płatności w kryptowalutach

Według ekspertów, konsumenci będą coraz częściej korzystać z kryptowalut, a także z „niewidzialnych płatności”, biometrii i metod płatności „kup teraz, zapłać później” (Buy Now, Pay Later, BNPL).

Rosnąca potrzeba dokonywania płatności transgranicznych oraz niechęć do ponoszenia wysokich opłat transakcyjnych będzie napędzać popularność aktywów cyfrowych. Eksperci zwrócili również uwagę na fakt, że firmy dodają kryptowaluty do dostępnych opcji płatności. Jako przykłady podali inicjatywy firm Coca-Cola, PayPal i Yum Brands.

Badacze ocenili, że karty kredytowe oparte na aktywach cyfrowych przodują pod względem szybkości przyjmowania się wśród innych instrumentów. Przypisali to „inicjatywom wydawców kart w celu stworzenia skutecznego ekosystemu płatności kryptowalutowych”.

CBDC konkurencją dla kryptowalut

Eksperci doszli do wniosku, że perspektywy dla kryptowalut i stablenecoinów są niepewne ze względu na mieszaną reakcję władz na całym świecie. Zwrócili również uwagę na to, że szybki rozwój cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) na całym świecie może stanowić poważną konkurencję dla prywatnych kryptowalut.

Przypomnijmy, że 1 października liczba użytkowników państwowego portfela kryptowalutowego Chivo w Salwadorze osiągnęła 2,73 mln. Według serwisu Glassnode, legalizacja bitcoina w tym kraju przyspieszyła rozwój sieci Lightning Network. Arcane Research przewiduje, że do 2030 roku liczba użytkowników tego protokołu przekroczy 700 milionów. W październiku posiadacze kart Bakkt mogli płacić bitcoinami za pośrednictwem Google Pay.

Nowe przepisy o pobieraniu podatku z kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.