Parachainy Polkadot gotowe do startu | Wiadomości | CrypS.

Parachainy Polkadot gotowe do startu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
polkadot parachainy

Polkadot został po raz pierwszy przedstawiony w białej księdze prawie pięć lat temu. Teraz, heterogeniczna wielołańcuchowa sieć ogłasza ogromny kamień milowy – jej parachainy są oficjalnie gotowe do uruchomienia w mainnecie.

Parachainy Polkadota są jednym z, jeśli nie najbardziej integralnym elementem sieci. Reprezentują one różnorodne i wyspecjalizowane blockchainy, które łączą się z łańcuchem przekaźnikowym Polkadot. Stanowią one również aspekt wielołańcuchowej architektury projektu i są, można powiedzieć, ostatnim elementem układanki.

Dzisiaj Polkadot ogłosił, że parachainy są gotowe do uruchomienia, a zespół pod kierownictwem Gavina Wooda i Roberta Hebermeiera zdradził, że pierwsza aukcja może rozpocząć się 11 listopada 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że parachainy zostały już z powodzeniem wdrożone i działają w sieci Kusama od czerwca tego roku. W ciągu ostatnich miesięcy Kusama sprzedała na aukcji 11 slotów na parachainy. W rezultacie, sieć odnotowała ogromną aktywność i mimo to działa bez zakłóceń. Jest to ważnym czynnikiem, biorąc pod uwagę gotowość Polkadot do uruchomienia parachainów.

Dr Gavin Wood i Robert Habermeier, przemawiający na konferencji Sub0 w imieniu Parity Technologies, ogłosili, że wszystkie potencjalne techniczne bariery dla uruchomienia parachainów zostały pomyślnie przekroczone.

Habermeier wyjaśnił również, że trwają prace nad optymalizacjami, w tym nad kontekstowym wykonywaniem, które powinno przyspieszyć czas bloku, parathreadami itd.

polkadot parachainyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.