Parachainy Polkadot gotowe do startu | Wiadomości | CrypS.

Parachainy Polkadot gotowe do startu

Zerelik Maciej
polkadot parachainy

Polkadot został po raz pierwszy przedstawiony w białej księdze prawie pięć lat temu. Teraz, heterogeniczna wielołańcuchowa sieć ogłasza ogromny kamień milowy – jej parachainy są oficjalnie gotowe do uruchomienia w mainnecie.

Parachainy Polkadota są jednym z, jeśli nie najbardziej integralnym elementem sieci. Reprezentują one różnorodne i wyspecjalizowane blockchainy, które łączą się z łańcuchem przekaźnikowym Polkadot. Stanowią one również aspekt wielołańcuchowej architektury projektu i są, można powiedzieć, ostatnim elementem układanki.

Dzisiaj Polkadot ogłosił, że parachainy są gotowe do uruchomienia, a zespół pod kierownictwem Gavina Wooda i Roberta Hebermeiera zdradził, że pierwsza aukcja może rozpocząć się 11 listopada 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że parachainy zostały już z powodzeniem wdrożone i działają w sieci Kusama od czerwca tego roku. W ciągu ostatnich miesięcy Kusama sprzedała na aukcji 11 slotów na parachainy. W rezultacie, sieć odnotowała ogromną aktywność i mimo to działa bez zakłóceń. Jest to ważnym czynnikiem, biorąc pod uwagę gotowość Polkadot do uruchomienia parachainów.

Dr Gavin Wood i Robert Habermeier, przemawiający na konferencji Sub0 w imieniu Parity Technologies, ogłosili, że wszystkie potencjalne techniczne bariery dla uruchomienia parachainów zostały pomyślnie przekroczone.

Habermeier wyjaśnił również, że trwają prace nad optymalizacjami, w tym nad kontekstowym wykonywaniem, które powinno przyspieszyć czas bloku, parathreadami itd.

polkadot parachainy
reklama
reklama