Binance wstrzymuje transakcje OTC w chińskich juanach | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje transakcje OTC w chińskich juanach

Zerelik Maciej
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Próbując dostosować się do lokalnych regulacji, Binance ogłosiło, że od 31 grudnia 2021 roku przestanie obsługiwać transakcje OTC z udziałem juana dla chińskich użytkowników.

W poście z 13 października, Binance oświadczyło, że przestanie obsługiwać handel pozagiełdowy dla chińskiego juana z dniem 31 grudnia o godzinie 24:00.

Firma sprawdzi również wszystkich użytkowników platformy, a jeśli stwierdzi, że którykolwiek z nich znajduje się w Chinach kontynentalnych, przełączy ich konta w tryb „tylko do wypłaty”. Oznacza to, że będą oni mogli jedynie zamykać pozycje i wypłacać swoje środki z giełdy.

Binance uzasadniło swoją decyzję trwającą rozprawą z branżą kryptowalutową ze strony chińskich władz. Kraj i jego bank centralny zakazały wszystkim lokalnym organizacjom kontaktów z firmami nawet pośrednio związanymi z cyfrowymi aktywami.

W rezultacie ponad 20 firm musiało zamknąć swoje siedziby. Wśród nich znalazły się duże giełdy, takie jak KuCoin i Huobi.

Według popularnego chińskiego dziennikarza Colina Wu, najbardziej wykorzystywana platforma mediów społecznościowych w Chinach – WeChat – również zaczęła blokować zapytania o platformy handlu aktywami cyfrowymi. Wu tweetował, że „prawie wszystkie strony internetowe i aplikacje w Chinach zablokowały lub będą blokować giełdy.”

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama