Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 14.09.2021
 • Właściciel Bitstamp w sądowym sporze z założycielem giełdy
  9,8% udziałów w giełdzie kryptowalutowej Bitstamp znalazło się w centrum bitwy prawnej pomiędzy właścicielem większościowego pakietu akcji giełdy i jej byłym dyrektorem generalnym.
 • Salwador zwalnia zagranicznych inwestorów z podatku od BTC
  Jak podaje Agence France-Presse (AFP), Salwador zwolnił zagranicznych inwestorów z płacenia podatku od zysków uzyskanych z Bitcoina.
 • FlyingAtom zmniejszy limity transakcji dla niezweryfikowanych użytkowników
  Operator kantorów i bitomatów w Polsce – FlyingAtom ogłosił zmianę swojej polityki. Od 1 listopada niezweryfikowani użytkownicy będą mogli przeprowadzić transakcję o wartości maksymalnie 1000 euro. Jak podaje firma, zmiany wynikają z Nowelizacji Ustawy AML, która wejdzie w życie z dniem 31 października 2021 r.
 • NYAG zamyka Coinseed
  W poniedziałek NYAG Letitia James nakazała Coinseed Inc. trwałe wstrzymanie działalności i zapłacenie grzywny w wysokości 3 milionów dolarów po tym, jak została oskarżona o zamrożenie wypłat i zamianę funduszy klientów na DOGE bez zgody. Giełda opróżniła również swoje konta bankowe i wyemitowała nielicencjonowane papiery wartościowe, jak podaje Bloomberg.
 • Fałszywe informacje o współpracy Walmarta z Litecoinem spowodowały „pump and dump”
  Wczoraj w sieci pojawił się komunikat prasowy dot. współpracy giganta e-commerce – Walmart, z krypto projektem Litecoin. Wiadomość doprowadziła do ogromnych wzrostów tokena LTC. Koniec końców okazało się jednak, że były to fałszywe informacje, a rynek wrócił do normalnych poziomów.
 • CySEC wprowadza nowe zasady regulujące aktywa kryptograficzne
  Nowe zasady zdefiniują lepiej kryptowaluty i nadadzą indywidualny status dostawcom usług kryptograficznych.
 • MicroStrategy kupuje kolejne 5050 BTC
  Firma MicroStrategy działająca w branży oprogramowania wspomagającego wywiad gospodarczy poinformowała, że posiada 114 042 BTC. Pula bitcoinów w posiadaniu MicroStrategy zwiększyła się w tym tygodniu o 5050 BTC.
 • Citigroup prowadzi rundę inwestycyjną dla Amberdata
  Amerykański startup zajmujący się analizą blockchain, Amberdata, ogłosił , że zebrał 15 milionów dolarów w rundzie finansowania Serii A. Kieruje nią konglomerat finansowy Citigroup.
 • BRM wzywa banki centralne do pracy nad CBDC
  Szef Centrum Innowacji Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BRM) Benoît Cœuré wezwał banki centralne do podjęcia działań w zakresie walut cyfrowych banku centralnego (CBDC), aby konkurować z inicjatywami w sektorze prywatnym, w tym kryptowalutami.
 • Prezydent Salwadoru przyznaje się do trudności technicznych
  Salwador zawiesił rejestrację nowych użytkowników portfela cyfrowego Chivo oraz zakazał pobierania aplikacji na nowych modelach smartfonów. Prezydent Nayyib Bukele jako przyczynę problemów podał napięte terminy tworzenia infrastruktury dla kryptowalut. Powiedział on: „Postawiliśmy sobie zbyt duże zadanie – zrealizować wszystko w trzy miesiące – i popełniliśmy błędy. Ale już je naprawiamy, a setki tysięcy Salwadorczyków mogą bez problemu korzystać z Chivo”.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 14.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.