FlyingAtom zmniejszy limity transakcji dla niezweryfikowanych użytkowników | Wiadomości | CrypS.

FlyingAtom zmniejszy limity transakcji dla niezweryfikowanych użytkowników

Redakcja
flyingatom limity

Operator kantorów i bitomatów w Polsce – FlyingAtom ogłosił zmianę swojej polityki. Od 1 listopada niezweryfikowani użytkownicy będą mogli przeprowadzić transakcję o wartości maksymalnie 1000 euro. Jak podaje firma, zmiany wynikają z Nowelizacji Ustawy AML, która wejdzie w życie z dniem 31 października 2021 r.

Póki co, niezweryfikowani użytkownicy bitomatów i kantorów mogą jeszcze przeprowadzić transakcję o wartości 15 tys. euro. Jednak w dniu 1 listopada w życie wchodzi ustawa nowelizująca jedną z kluczowych regulacji compliance w Polsce – ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML) z dnia 1 marca 2018 r. Oprócz nałożenia limitów na wysokość przeprowadzanych transakcji z kryptowalutami, wprowadzi ona kilka innych zmian.

Przedsiębiorcy zajmujący się wirtualnymi walutami będą mieli też obowiązek spełnienia określonych wymogów oraz uzyskania wpisu do właściwego rejestru. Co to oznacza? Że zarejestrować będą się musiały firmy oferujące:

  • wymianę pomiędzy walutami wirtualnymi i środkami płatniczymi
  • wymianę pomiędzy walutami wirtualnymi
  • pośrednictwo w wymianach walut wirtualnych i środków płatniczych
  • prowadzenie rachunków zapewniających osobom uprawnionym możliwość korzystania z jednostek walut wirtualnych, w tym przeprowadzania transakcji ich wymiany.

Co więcej, przedsiębiorcy Ci będą musieli przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz udokumentować swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzonej działalności. W przypadku prowadzenia biznesu bez odpowiedniej rejestracji będzie grozić kara pieniężna w wysokości do 100 000 PLN.

flyingatom limityreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.