FlyingAtom zmniejszy limity transakcji dla niezweryfikowanych użytkowników | Wiadomości | CrypS.

FlyingAtom zmniejszy limity transakcji dla niezweryfikowanych użytkowników

Zerelik Maciej
flyingatom limity

Operator kantorów i bitomatów w Polsce – FlyingAtom ogłosił zmianę swojej polityki. Od 1 listopada niezweryfikowani użytkownicy będą mogli przeprowadzić transakcję o wartości maksymalnie 1000 euro. Jak podaje firma, zmiany wynikają z Nowelizacji Ustawy AML, która wejdzie w życie z dniem 31 października 2021 r.

Póki co, niezweryfikowani użytkownicy bitomatów i kantorów mogą jeszcze przeprowadzić transakcję o wartości 15 tys. euro. Jednak w dniu 1 listopada w życie wchodzi ustawa nowelizująca jedną z kluczowych regulacji compliance w Polsce – ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML) z dnia 1 marca 2018 r. Oprócz nałożenia limitów na wysokość przeprowadzanych transakcji z kryptowalutami, wprowadzi ona kilka innych zmian.

Przedsiębiorcy zajmujący się wirtualnymi walutami będą mieli też obowiązek spełnienia określonych wymogów oraz uzyskania wpisu do właściwego rejestru. Co to oznacza? Że zarejestrować będą się musiały firmy oferujące:

  • wymianę pomiędzy walutami wirtualnymi i środkami płatniczymi
  • wymianę pomiędzy walutami wirtualnymi
  • pośrednictwo w wymianach walut wirtualnych i środków płatniczych
  • prowadzenie rachunków zapewniających osobom uprawnionym możliwość korzystania z jednostek walut wirtualnych, w tym przeprowadzania transakcji ich wymiany.

Co więcej, przedsiębiorcy Ci będą musieli przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz udokumentować swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzonej działalności. W przypadku prowadzenia biznesu bez odpowiedniej rejestracji będzie grozić kara pieniężna w wysokości do 100 000 PLN.

flyingatom limity
reklama
reklama