Fałszywe informacje o współpracy Walmarta z Litecoinem spowodowały "pump and dump" | Wiadomości | CrypS.

Fałszywe informacje o współpracy Walmarta z Litecoinem spowodowały “pump and dump”

Redakcja
walmart litecoin

Wczoraj w sieci pojawił się komunikat prasowy dot. współpracy giganta e-commerce – Walmart, z krypto projektem Litecoin. Wiadomość doprowadziła do ogromnych wzrostów tokena LTC. Koniec końców okazało się jednak, że były to fałszywe informacje, a rynek wrócił do normalnych poziomów.

“Pump and Dump” na Litecoinie

Litecoin przeszedł wczoraj przez jeden z największych “pump and dump” w tym roku. 14. największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej odnotowała 35-procentowy wzrost ceny. Wszystko za sprawą komunikatu prasowego, według którego projekt miał nawiązać współpracę z gigantem e-commerce – Walmartem.

Wieści te miał potwierdzać też usunięty już tweet z oficjalnego konta Litecoin na Twitterze. Jednak rzecznik prasowy międzynarodowej korporacji potwierdził, że ogłoszenie było fałszywe. Litecoin Foundation również później obaliła te plotki.

Gdy stało się jasne, że informacja prasowa jest fałszywa, miała miejsce ogromna wyprzedaż. LTC szybko stracił cały zysk i cofnął się do poziomu ok. 170 USD. Według danych z Bybt, wczorajsza akcja cenowa Litecoina spowodowała likwidację długich i krótkich pozycji o wartości ponad 25 milionów dolarów.

Kto wypuścił fejk newsa?

Póki co nie wiadomo kto wypuścił fałszywy komunikat. Wiadomo jednak, że zawierał on adres e-mail na nieautoryzowanej domenie walmart-corp.com, która nie ma żadnego powiązania z prawdziwym Walmartem. Warto także zauważyć, że firma do publikowania swoich ogłoszeń zazwyczaj używa konkurencyjnego serwisu  Businesswire.

Nie był to jednak pierwsza tego typu sytuacja. W 2010 r. inny serwis informacyjny opublikował fałszywą informację, że firma produkująca płatki śniadaniowe General Mills jest przedmiotem federalnego dochodzenia. Oczywiście nie była to prawda. 

walmart litecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.