MicroStrategy kupuje kolejne 5050 BTC | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kupuje kolejne 5050 BTC

Mariusz Przepiórka
microstrategy bitcoin

Firma MicroStrategy działająca w branży oprogramowania wspomagającego wywiad gospodarczy poinformowała, że posiada 114 042 BTC. Pula bitcoinów w posiadaniu MicroStrategy zwiększyła się w tym tygodniu o 5050 BTC.

Spółka dodała, że na zakup wszystkich bitcoinów przeznaczyła 3,16 mld USD, co daje średnią cenę za 1 BTC na poziomie 27 713 USD. Przy obecnych cenach bitcoina wartość wszystkich zasobów kryptowaluty w spółce MicroStrategy wynosi około 5,1 mld USD. Krótko mówiąc – inwestycja w BTC w tym momencie przynosi spółce blisko 2 mld USD zysku.

BTC ważnym obszarem działalności spółki

Notowana na giełdzie Nasdaq firma MicroStrategy poinformowała, że w trzecim kwartale, pomiędzy 1 lipca a ubiegłą niedzielą, zakupiła około 8957 bitcoinów za kwotę 419,9 mln USD. W sierpniu firma ujawniła, że kupiła 3907 bitcoinów po średniej cenie około 45 294 USD za 1 BTC.

Prezes spółki Michael Saylor uczynił z inwestowania w bitcoiny drugą co do znaczenia domenę istniejącej od 32 lat MicroStrategy. Pierwszą domeną jest tworzenie oprogramowania do analizy biznesowej. MicroStrategy posiada tak dużo bitcoinów, że niektórzy inwestorzy używają jej jako środka zastępczego do inwestowania w kryptowaluty. Akcje spółki spadły jednak z wysokiego poziomu 1273 USD w marcu do 616 USD na początku tego tygodnia.

microstrategy bitcoin
reklama
reklama