Salwador zwalnia zagranicznych inwestorów z podatku od BTC | Wiadomości | CrypS.

Salwador zwalnia zagranicznych inwestorów z podatku od BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Jak podaje Agence France-Presse (AFP), Salwador zwolnił zagranicznych inwestorów z płacenia podatku od zysków uzyskanych z Bitcoina.

Javier Argueta, doradca prawny prezydenta Nayiba Bukele, podobno powiedział AFP:

Jeśli dana osoba posiada Bitcoina i osiąga wysokie zyski, nie będzie musiała zapłacić podatku. Oczywiście wprowadziliśmy takie prawo, aby zachęcić do inwestycji zagranicznych inwestorów. Nie będzie żadnych podatków ani od zwiększenia kapitału, ani od dochodu.

W zeszłym tygodniu Salwador formalnie zaakceptował Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Jednak pomimo pochwał od zwolenników sztandarowej kryptowaluty, rząd Bukele spotkał się także z ostrą krytyką.

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Bank Światowy odrzucił prośbę Salwadoru o pomoc w realizacji bitcoinowego planu. Organizacja powołała się na obawy związane z ochroną środowiska i transparentnością. Rzecznik Banku Światowego powiedział w lipcu:

Podczas gdy rząd zwrócił się do nas o pomoc w sprawie Bitcoina, nie jest to coś, co Bank Światowy może wspierać, biorąc pod uwagę braki w zakresie ochrony środowiska i transparentności.

Podobne zdanie ma również MFW. Instytucja stwierdziła, że przyjęcie Bitcoina przez Salwador rodzi szereg “makroekonomicznych, finansowych i prawnych problemów”. Na tydzień przed tym, jak Salwador formalnie uznał Bitcoin za prawny środek płatniczy, MFW zatweetował również, że “prywatnie emitowane aktywa kryptowalutowe, takie jak Bitcoin, wiążą się z istotnym ryzykiem. Uczynienie ich równoważnymi do waluty krajowej jest niewskazaną drogą na skróty.”

Sprzeciw przeciwko projektowi Bukele’a wykazali też sami obywatele Salwadoru. Kilkukrotnie wyszli oni na ulicę wszczynając protesty.

 

Salwador rozdaje BTC obywatelom krajureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.