Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.11]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w krypto 13.11.2020
  • Joby Weeks z BitClub Network przyznał się do winy

Jobadiah Sinclair Weeks, słynny promotor piramidy BitClub Network, poszedł na ugodę z Departamentem Sprawiedliwości USA i przyznał się do uchylania się od płacenia podatków i spisku w celu sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Grozi mu do 10 lat więzienia oraz wielomilionowa grzywna.

  • Protokół DeFi Akropolis w wyniku hacku stracił 2 mln dolarów

Protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) Akropolis, stał się najnowszym celem hakerów. Złodziejom udało się ukraść ponad 2 milionów dolarów w stablecoinie DAI. W tym momencie Akropolis dokonuje przeglądu kodu i procedury bezpieczeństwa.

  • BitPay uruchomiło nową funkcję płatności kryptowalutowych

Firma dostarczająca usługi płatnicze uruchomiła nową funkcję, jaką jest BitPay Send. Nowa blockchainowa platforma umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firm. Tradycyjne międzynarodowe metody płatności są uciążliwe, kosztowne i powolne. Dzięki BitPay Send firmy mogą dokonywać masowych wypłat bez konieczności kupowania, posiadania lub zarządzania kryptowalutami, a ich odbiorcy otrzymują płatności szybciej i po niższych kosztach.

  • PayPal uruchomił krypto usługi w Stanach Zjednoczonych

Uprawnieni posiadacze kont PayPal w Stanach Zjednoczonych mogą od teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio w systemie platformy. Wiele osób zamieściło w internecie zrzuty ekranu ze swoich zakupów, chwaląc bardzo przyjazny interfejs użytkownika. Według niektórych, gigant finansowy może być protoplastą, który wprowadzi kryptowaluty do mainstreamu.

  • Chainalysis uruchamia program upłynniania aktywów dla agencji rządowych

Firma analityczna poinformowała o uruchomieniu programu upłynniania aktywów, który ma pomóc agencjom rządowym i likwidatorom w obsłudze, przechowywaniu, wymianie i monitorowaniu przejętych aktywów.

  • Cyfrowy juan może konkurować z popularnymi usługami płatniczymi

Jest szansa, że w tak rozwiniętym kraju cyfrowa waluta może stanowić tańszą i wygodniejszą metodę płatności za towary i usługi. Ma ona szansę na zdetronizowanie usług płatniczych świadczonych przez banki komerycjne w tej właśnie dziedzinie. Pojawienie się chińskiego CBDC zmniejszy koszty transakcji i obniży dochody innych pośredników usług płatniczych.

  • Obywatele USA zaczęli otrzymywać paszporty za BTC

Peninsula Visa, firma specjalizująca się w usługach paszportowych dla mieszkańców USA, otworzyła przyjmowanie płatności w bitcoinach. Od teraz Bitcoin może zostać użyty do opłacenia odnowienia paszportu i zmiany nazwiska. W 2021 roku planowane jest uruchomienie innych usług związanych z wydawaniem nowych paszportów i wiz.

  • Premiera cyfrowego euro możliwa nawet za 4 lata 

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała, że ​​regulator nie będzie się spieszył z uruchomieniem własnej waluty cyfrowej (CBDC). Jeśli decyzja zostanie podjęta, może to zająć od dwóch do czterech lat. Rozwój CBDC zajmie dużo czasu. Jako przykład Lagarde podała Ludowy Bank Chin, który od kilku lat pracuje nad cyfrowym juanem.

  • Belarusbank uruchamia legalną usługę wymiany kryptowalut

Według raportu z 12 listopada lokalnej agencji prasowej Prime Press, Belarusbank wprowadza usługę umożliwiającą użytkownikom wymianę kryptowalut za pomocą karty płatniczej Visa. Obecnie transakcje mogą przeprowadzić obywatele Republiki Białorusi i Federacji Rosyjskiej. W przyszłości planowane jest rozszerzenie listy krajów, których obywatele będą mogli wymieniać kryptowaluty na ruble białoruskie i rosyjskie, dolary amerykańskie oraz euro.

podsumowanie dnia w krypto 13.11.2020
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.