Chainalysis uruchamia program upłynniania aktywów dla agencji rządowych | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis uruchamia program upłynniania aktywów dla agencji rządowych

Mariusz Przepiórka
Chainalysis

Chainalysis, firma analityczna zajmująca się branżą blockchain, poinformowała o uruchomieniu programu upłynniania aktywów, który ma pomóc agencjom rządowym i likwidatorom w obsłudze, przechowywaniu, wymianie i monitorowaniu przejętych aktywów.

Komunikat pojawił się krótko po największym w historii zajęciu kryptowalut dokonanym przez władze USA. Łączna wartość przechwyconych aktywów wynosi ponad 1 mld USD. W tym przypadku organy śledcze skorzystały z narzędzi Chainalysis do zidentyfikowania i wytropienia portfeli kryptowalutowych. Zabezpieczone środki były lub miały być wykorzystane do zakupu narkotyków na platformie Silk Road funkcjonującej w darknecie.

Gdy organy śledcze wykryją i badają nielegalne aktywa kryptowalutowe, muszą je przejąć i przechowywać do czasu ich legalnego upłynnienia. W związku z tym agencje rządowe i syndycy masy upadłościowej potrzebują bezpiecznego sposobu śledzenia, przechowywania i wymiany przejętych aktywów kryptowalutowych na waluty fiducjarne. Prowadzenie dochodzeń w sprawach nielegalnej działalności związanej z kryptowalutami staje się coraz bardziej skomplikowane. Dlatego rośnie zapotrzebowanie na usługi w zakresie upłynniania takich aktywów.

Współpraca ze spółką Asset Reality

Jason Bonds z Chainalysis zapewnił, że spółka w pełni koncentruje się na budowaniu zaufania do cyfrowych aktywów. Na potwierdzenie tego stanowiska oferuje pomoc w wykrywaniu i badaniu nielegalnych działań. Zdaniem Bondsa, agencje rządowe są coraz skuteczniejsze w tropieniu przestępców, więc pomoc w odzyskiwaniu i upłynnianiu aktywów jest naturalnym krokiem dla Chainalysis.

Partnerem Chainalysis w procesie określania sposobów sprzedaży odzyskanych środków będzie firma Asset Reality. Zarządza ona skonfiskowanymi aktywami dla klientów z sektora publicznego i prywatnego na całym świecie. Ich doświadczony zespół prawników i specjalistów śledczych świadczy usługi doradztwa strategicznego i szkolenia w zakresie kryptowalut i innych złożonych aktywów dla organów ścigania na całym świecie.

Chainalysis
reklama
reklama