Chainalysis uruchamia program upłynniania aktywów dla agencji rządowych | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis uruchamia program upłynniania aktywów dla agencji rządowych

Mariusz Przepiórka
Chainalysis

Chainalysis, firma analityczna zajmująca się branżą blockchain, poinformowała o uruchomieniu programu upłynniania aktywów, który ma pomóc agencjom rządowym i likwidatorom w obsłudze, przechowywaniu, wymianie i monitorowaniu przejętych aktywów.

Komunikat pojawił się krótko po największym w historii zajęciu kryptowalut dokonanym przez władze USA. Łączna wartość przechwyconych aktywów wynosi ponad 1 mld USD. W tym przypadku organy śledcze skorzystały z narzędzi Chainalysis do zidentyfikowania i wytropienia portfeli kryptowalutowych. Zabezpieczone środki były lub miały być wykorzystane do zakupu narkotyków na platformie Silk Road funkcjonującej w darknecie.

Gdy organy śledcze wykryją i badają nielegalne aktywa kryptowalutowe, muszą je przejąć i przechowywać do czasu ich legalnego upłynnienia. W związku z tym agencje rządowe i syndycy masy upadłościowej potrzebują bezpiecznego sposobu śledzenia, przechowywania i wymiany przejętych aktywów kryptowalutowych na waluty fiducjarne. Prowadzenie dochodzeń w sprawach nielegalnej działalności związanej z kryptowalutami staje się coraz bardziej skomplikowane. Dlatego rośnie zapotrzebowanie na usługi w zakresie upłynniania takich aktywów.

Współpraca ze spółką Asset Reality

Jason Bonds z Chainalysis zapewnił, że spółka w pełni koncentruje się na budowaniu zaufania do cyfrowych aktywów. Na potwierdzenie tego stanowiska oferuje pomoc w wykrywaniu i badaniu nielegalnych działań. Zdaniem Bondsa, agencje rządowe są coraz skuteczniejsze w tropieniu przestępców, więc pomoc w odzyskiwaniu i upłynnianiu aktywów jest naturalnym krokiem dla Chainalysis.

Partnerem Chainalysis w procesie określania sposobów sprzedaży odzyskanych środków będzie firma Asset Reality. Zarządza ona skonfiskowanymi aktywami dla klientów z sektora publicznego i prywatnego na całym świecie. Ich doświadczony zespół prawników i specjalistów śledczych świadczy usługi doradztwa strategicznego i szkolenia w zakresie kryptowalut i innych złożonych aktywów dla organów ścigania na całym świecie.

Chainalysisreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.