Joby Weeks z BitClub Network przyznał się do winy | Wiadomości | CrypS.

Joby Weeks z BitClub Network przyznał się do winy

Michał Misiura
joby weeks z bitclub network przyznał się do winy

Jobadiah “Joby” Weeks przyznał się do dwóch zarzutów, związanych z udziałem w piramidzie finansowej BitClub Network oraz oszustwami podatkowymi. Grozi mu do 10 lat więzienia oraz wielomilionowa grzywna. 

Jobadiah Sinclair Weeks, słynny promotor piramidy BitClub Network, poszedł na ugodę z Departamentem Sprawiedliwości USA. Ewangelista bitcoin ze stanu Kolorado przyznał się do uchylania się od płacenia podatków i spisku w celu sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Według zapisu w treści ugody:

Weeks zgadza się, że umyślnie uchylił się od wymogów dotyczących sprawozdawczości podatkowej za okresy podatkowe 2015–2018. Strony zgadzają się, że łączna strata podatkowa jest większa niż 3 500 000 USD, ale mniejsza niż 9 500 000 USD.

Weeks nie należał do grona założycieli BitClub Network, jednak zajmował pozycję czołowego promotora piramidy. Jedno z największych oszustw kryptowalutowych w dziejach wyłudziło od inwestorów 722 mln USD. Weeks miał więc od czego nie odprowadzać podatków.

Czołowy naganiacz BitClub’u

Jobadiah Sinclair „Joby” Weeks dorobił się wielomilionowej fortuny. Zarabiał dzięki tysiącom rekrutowanych osób, od których wpłat dostawał prowizje, w ramach marketingu wielopoziomowego. „Joby” Weeks był naczelnym promotorem SCAM’u. Występował na jego filmach promocyjnych, w reklamach i na konferencjach. Zjeździł świat opowiadając o wolności finansowej, zbawczym wpływie bitcoina i najlepszej puli wydobywczej na świecie, którą miał być BitClub Network. Na swoim blogu zamieszczał relacje z pławienia się w luksusie oraz licznych podróży i snuł plany założenia własnego państwa.

BitClub Network podawało się za pulę wydobywczą, a pieniądze inwestorów miały być przeznaczane na kolejne nowoczesne koparki kryptowalut. W rzeczywistości była to jednak przykrywka. Wcześni klienci mogli liczyć na wysokie zwroty by napędzać zainteresowanie programem, jednak dopływ nowych środków musiał się kiedyś skończyć. BitClub podzielił los wszystkich piramid finansowych, a poszkodowani inwestorzy zostali bez pieniędzy.

Sprawa przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości ruszyła na dobre po aresztowaniu założyciela BitClub’u – Russa Medlina. Do winy przyznało się już dwóch wysoko postawionych członków piramidy – Silviu Catalin Balaci oraz Joseph Abel.

joby weeks z bitclub network przyznał się do winy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.