BitPay uruchomiło nową funkcję płatności kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

BitPay uruchomiło nową funkcję płatności kryptowalutowych

Konrad Juszczyk
BitPay Send umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firm

Firma dostarczająca usługi płatnicze BitPay uruchomiła nową funkcję, jaką jest BitPay Send. Nowa blockchainowa platforma umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firm.

BitPay to amerykańska firma, która rozpoczęła działalność w 2011 roku, a już w 2020 roku przetwarzała 100 000 transakcji miesięcznie. Większość z ich transakcji odbywała się w Bitcoinach (BTC).

BitPay Send ma pomóc organizacjom masowo przetwarzać płatności kryptograficzne. Idea na uruchomienie nowej funkcji wynikła z niechęci samodzielnej obsługi lub posiadania kryptowalut przez firmy. Nowa platforma może pomóc między innymi w płaceniu kontrahentom lub w przetwarzaniu programów cashback oraz nagród dla klientów.

Zastosowanie nowej usługi w praktyce

Według firmy nowa platforma skraca czas przetwarzania transakcji z kilku dni do zaledwie kilku minut. Nowa usługa została przyjęta przez giganta reklamowego, jakim jest AdGate Media. Używa on BitPay Send w celu płacenia wynagrodzenia użytkownikom programu afiliacyjnego z całego świata. Jak prezes firmy podkreślił, wielu klientów ich programu znajduje się poza Ameryką i Europą, gdzie dostęp do kont bankowych może być utrudniony. Rozwiązaniem jest wypłacanie wynagrodzenia w BTC, jednocześnie bez konieczności trzymania kryptowalut.

Prezes BitPay Stephen Pair powiedział, że łatwość wysyłania globalnych transakcji za pośrednictwem kryptowalut jest dużą atrakcją dla firm: „Tradycyjne międzynarodowe metody płatności są uciążliwe, kosztowne i powolne. Dzięki BitPay Send firmy mogą dokonywać masowych wypłat bez konieczności kupowania, posiadania lub zarządzania kryptowalutami, a ich odbiorcy otrzymują płatności szybciej i po niższych kosztach. ”

BitPay Send umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firm
reklama
reklama