BitPay uruchomiło nową funkcję płatności kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

BitPay uruchomiło nową funkcję płatności kryptowalutowych

Konrad Juszczyk
BitPay Send umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firm

Firma dostarczająca usługi płatnicze BitPay uruchomiła nową funkcję, jaką jest BitPay Send. Nowa blockchainowa platforma umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firm.

BitPay to amerykańska firma, która rozpoczęła działalność w 2011 roku, a już w 2020 roku przetwarzała 100 000 transakcji miesięcznie. Większość z ich transakcji odbywała się w Bitcoinach (BTC).

BitPay Send ma pomóc organizacjom masowo przetwarzać płatności kryptograficzne. Idea na uruchomienie nowej funkcji wynikła z niechęci samodzielnej obsługi lub posiadania kryptowalut przez firmy. Nowa platforma może pomóc między innymi w płaceniu kontrahentom lub w przetwarzaniu programów cashback oraz nagród dla klientów.

Zastosowanie nowej usługi w praktyce

Według firmy nowa platforma skraca czas przetwarzania transakcji z kilku dni do zaledwie kilku minut. Nowa usługa została przyjęta przez giganta reklamowego, jakim jest AdGate Media. Używa on BitPay Send w celu płacenia wynagrodzenia użytkownikom programu afiliacyjnego z całego świata. Jak prezes firmy podkreślił, wielu klientów ich programu znajduje się poza Ameryką i Europą, gdzie dostęp do kont bankowych może być utrudniony. Rozwiązaniem jest wypłacanie wynagrodzenia w BTC, jednocześnie bez konieczności trzymania kryptowalut.

Prezes BitPay Stephen Pair powiedział, że łatwość wysyłania globalnych transakcji za pośrednictwem kryptowalut jest dużą atrakcją dla firm: „Tradycyjne międzynarodowe metody płatności są uciążliwe, kosztowne i powolne. Dzięki BitPay Send firmy mogą dokonywać masowych wypłat bez konieczności kupowania, posiadania lub zarządzania kryptowalutami, a ich odbiorcy otrzymują płatności szybciej i po niższych kosztach. ”

BitPay Send umożliwia przetwarzanie płatności kryptograficznych dla firmreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.