Protokół DeFi Akropolis w wyniku hacku stracił 2 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Protokół DeFi Akropolis w wyniku hacku stracił 2 mln dolarów

Redakcja
Akropolis hack DeFi

Protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) Akropolis, stał się najnowszym celem hakerów. Złodziejom udało się ukraść ponad 2 miliony dolarów w stablecoinie DAI.

Platforma oficjalnie powiadomiła o ataku w czwartek wieczorem i przedstawiła wstępne informacje dot. taktyki stosowanej przez napastników. W tym momencie Akropolis dokonuje przeglądu kodu i procedury bezpieczeństwa.

Boom na DeFi przyciąga hakerów

Akropolis to protokół pożyczkowy DeFi, który oferuje też usługi oszczędnościowe. Użytkownicy platformy mogą zaciągać pożyczki w cyfrowych walutach oraz zarabiać odsetki od depozytów zabezpieczających. W związku z ostatnim hypem na DeFi oraz yield farming, tego typu protokoły stały się coraz bardziej popularne.

Hakerzy do kradzieży wykorzystali funkcje oszczędnościową, która z kolei wykorzystuje inny protokół DeFi – Curve.

„W ~14:36 GMT zauważyliśmy rozbieżność w APYs naszych puli stablecoinów i zidentyfikowaliśmy, że ~2.0mn DAI zostało odprowadzone z puli yCurve i sUSD”

– ogłosił zespół projektu.

Do przeprowadzenia hacku, napastnik wykorzystał kombinację ataków re-entrancy i dYdX flash loan.

Akropolis przeszedł audyt

Chociaż ofiarami hakerów stają się głównie nieaudytowane protokoły DeFi, Akropolis zaznaczył, że został on skontrolowany przez dwie niezależne firmy, CertiK oraz SmartDec i Pessimistic. Założycielka i CEO Akropolis, Ana Andrianova tweetowała, że obie firmy przegapiły dwa „wektory ataku” w swoim audycie.

Oprócz DAI, protokół ten obsługuje również Compound DAI, Compound USDC, AAVE sUSD, AAVE bUSD, Curve bUSD, Curve sBTC oraz dwie natywne pule AKRO i ADEL, które nie zostały naruszone.

„Szukamy sposobów na zrekompensowanie użytkownikom strat w sposób, który jest trwały dla projektu, i przedstawimy społeczności propozycję przed podjęciem ostatecznej decyzji”

– dodano w ogłoszeniu.

Akropolis hack DeFireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.