Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.08.21]
 • Ethereum spaliło tokeny o wartości 100 mln USD
  Tydzień temu miała miejsce aktualizacja sieci Ethereum pod nazwą London, której częścią był EIP-1559, wiążący się ze spaleniem części opłat transakcyjnych. W tym czasie protokół wycofał z obiegu ponad 32 300 ETH.
 • Haker stojący kradzieżą 600 mln USD z Poly Network zaczął zwracać środki
  Haker stojący za wczorajszym atakiem na Poly Network, podczas którego udało się wydrenować 600 milionów zaczął zwracać skradzione środki.
 • Szef SEC domaga się większych uprawnień wobec krypto
  Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler napisał list do senator Elizabeth Warren. Twierdzi w nim, że inwestorzy kryptowalutowi „nie są odpowiednio chronieni”.
 • Uniswap wygenerował ponad 1 mld USD w prowizjach
  Wiodąca zdecentralizowana giełda Uniswap stała się pierwszym zdecentralizowanym protokołem finansowym (DeFi), który wygenerował ponad 1 mld USD z tytułu opłat za użytkowanie platformy dla dostawców płynności.
 • Samsung planuje przetestować telefony w programie koreańskiego CBDC
  Samsung Electronics ma być częścią pilotażowego projektu waluty cyfrowej banku centralnego Korei Południowej (CBDC). Gigant z branży elektronicznej planuje przetestować funkcjonalność CBDC na swoim smartfonie Galaxy.
 • Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty
  Firma inwestycyjna Neuberger Berman będzie zarządzać produktami opartymi na Bitcoinie i Ethereum, w tym kontraktami terminowymi, powierniczymi papierami wartościowymi i funduszami ETF.
 • Hakerzy ransomware zaatakowali Accenture
  Cyberprzestępcza organizacja opublikowała wiadomość, w której poinformowała, że w ciągu kilku godzin opublikuje dane wykradzione z firmy. Oczywiście, o ile Accenture nie zechce ich kupić. Wiadomość sugerowała, że za atak odpowiedzialny jest wewnętrzny pracownik firmy. Accenture bynajmniej nie było zainteresowane zapłatą okupu
 • Indyjski rząd nie chce, aby kryptowaluty były częścią systemu płatności
  Indyjskie władze podobno podejmą działania, które wyeliminują wykorzystanie kryptowalut w systemie finansowym kraju. Istnienie cyfrowych aktywów emitowanych przez państwo nie jest jednak zagrożone.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.08.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.