Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty

Konrad Juszczyk
Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty

Firma inwestycyjna Neuberger Berman będzie zarządzać produktami opartymi na Bitcoinie i Ethereum, w tym kontraktami terminowymi, powierniczymi papierami wartościowymi i funduszami ETF.

Neuberger Berman wchodzi na rynek kryptowalut

Neuberger Berman, nowojorska firma zarządzająca inwestycjami o wartości około 400 miliardów dolarów, stała się najnowszą firmą finansową, która weszła na rynek kryptograficzny. W oficjalnym zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) firma wspomniała, że ​​strategia inwestycyjna funduszu pozwoli na aktywne zarządzanie ekspozycją na aktywa cyfrowe poprzez instrumenty pochodne, w tym kontrakty futures na BTC i ETH.

Oprócz instrumentów pochodnych fundusz Neuberger Berman Commodity Strategy Fund będzie również mógł uzyskać ekspozycję na kryptowaluty za pośrednictwem instrumentów inwestycyjnych, takich jak fundusze powiernicze i fundusze giełdowe. Warto zauważyć, że Steve Eisman, dyrektor zarządzający w firmie inwestycyjnej, odrzucił aktywa cyfrowe w przeszłości, stwierdzając w 2018 roku, że kryptowaluty nie mają „żadnego celu”, dodając, że nie da się ich wycenić.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2020 roku Ruffer Investment Company, londyńska firma zarządzająca inwestycjami, przeznaczyła 2,5% środków na Bitcoin, starając się zmniejszyć ekspozycję firmy na złoto. W czerwcu 2021 roku Ruffer zarobił prawie 1 miliard dolarów na swoich zasobach BTC.

Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty
reklama
reklama