Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty

Konrad Juszczyk
Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowaluty

Firma inwestycyjna Neuberger Berman będzie zarządzać produktami opartymi na Bitcoinie i Ethereum, w tym kontraktami terminowymi, powierniczymi papierami wartościowymi i funduszami ETF.

Neuberger Berman wchodzi na rynek kryptowalut

Neuberger Berman, nowojorska firma zarządzająca inwestycjami o wartości około 400 miliardów dolarów, stała się najnowszą firmą finansową, która weszła na rynek kryptograficzny. W oficjalnym zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) firma wspomniała, że ​​strategia inwestycyjna funduszu pozwoli na aktywne zarządzanie ekspozycją na aktywa cyfrowe poprzez instrumenty pochodne, w tym kontrakty futures na BTC i ETH.

Oprócz instrumentów pochodnych fundusz Neuberger Berman Commodity Strategy Fund będzie również mógł uzyskać ekspozycję na kryptowaluty za pośrednictwem instrumentów inwestycyjnych, takich jak fundusze powiernicze i fundusze giełdowe. Warto zauważyć, że Steve Eisman, dyrektor zarządzający w firmie inwestycyjnej, odrzucił aktywa cyfrowe w przeszłości, stwierdzając w 2018 roku, że kryptowaluty nie mają „żadnego celu”, dodając, że nie da się ich wycenić.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2020 roku Ruffer Investment Company, londyńska firma zarządzająca inwestycjami, przeznaczyła 2,5% środków na Bitcoin, starając się zmniejszyć ekspozycję firmy na złoto. W czerwcu 2021 roku Ruffer zarobił prawie 1 miliard dolarów na swoich zasobach BTC.

Firma zarządzająca 400 mld USD zaoferuje klientom inwestycje w kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.