Ethereum spaliło tokeny o wartości 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Ethereum spaliło tokeny o wartości 100 mln USD

Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum eth

Tydzień temu miała miejsce aktualizacja sieci Ethereum pod nazwą London, której częścią był EIP-1559, który wiąże się ze spaleniem części opłat transakcyjnych. W tym czasie protokół wycofał z obiegu ponad 32 300 ETH (około 98 mln USD według kursu w chwili pisania tekstu).

Spalanie ETH

Protokół co minutę usuwa z obiegu około 3,21 ETH. Rynek NFT OpenSea jest na szczycie listy największych platform, biorąc pod uwagę liczbę spalonych monet (4044 ETH). Zaraz po nim znajdują się zdecentralizowana giełda Uniswap V2 (2426 ETH) i gra Axie Infinity (1896 ETH).

Spalanie Ethereum
Źródło: https://ultrasound.money/

Presja deflacyjna, którą powoduje proces spalania wywiera wpływ na podaż Ethereum, przez co cena drugiej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej po raz pierwszy od maja przekroczyła poziom 3100 USD. Warto dodać, że ETH zyskało ponad 14% w ciągu ostatnich 7 dni, według CoinGecko.

wykres ETH
Źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/ethereum
ethereum ethreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.