Indyjski rząd nie chce, aby kryptowaluty były częścią systemu płatności | Wiadomości | CrypS.

Indyjski rząd nie chce, aby kryptowaluty były częścią systemu płatności

Redakcja
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Indyjskie władze podobno podejmą działania, które wyeliminują wykorzystanie kryptowalut w systemie finansowym kraju. Istnienie cyfrowych aktywów emitowanych przez państwo nie jest jednak zagrożone.

Kryptowaluty finansują nielegalną działalność

Zgodnie z ostatnim raportem The Economic Times, rząd Indii planuje rozprawić się z wykorzystaniem cyfrowych walut, ponieważ wielu przestępców wykorzystuje je do finansowania swoich nielegalnych operacji. Władze uważają, że wirtualne aktywa nie powinny brać czynnego udziału w systemie gospodarczym kraju. Pankaj Chaudhary – minister stanu ds. finansów – oświadczył w komentarzu:

Rząd nie uważa kryptowalut za prawny środek płatniczy lub monetę i podejmie wszelkie środki w celu wyeliminowania wykorzystania tych kryptowalut w finansowaniu nielegalnych działań lub jako części systemu płatności.

Międzyministerialny Komitet (IMC) powołany pod przewodnictwem Sekretarza, zalecił jednak, aby rząd zakazał tylko prywatnych kryptowalut. W tym samym czasie Indie nie powinny zabraniać wirtualnych aktywów emitowanych przez państwo.

Chaudhary stwierdził, że najwyższe władze azjatyckiego kraju rozważą propozycje IMC i ogłoszą swoją decyzję w Parlamencie.

Kontrowersyjne stanowisko Indii w sprawie kryptowalut

Drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie od lat jest dość niezdecydowany w swoich przedsięwzięciach związanych z kryptowalutami. Na przykład w marcu tego roku indyjskie władze rozważały kryminalizację posiadania, wydobywania i handlu aktywami cyfrowymi. Sugerowały one, że wejście na rynek kryptowalut może prowadzić nawet do kary więzienia.

Jednak dwa miesiące później rząd ponownie rozważył swoją taktykę i zaczął zastanawiać się, czy zamiast całkowitego zakazu nie uregulować tej branży. Urzędnicy stwierdzili, że wykorzystają blockchain do “ulepszenia technologii” i zaproponują nowe sposoby regulowania kryptowalut jako aktywów cyfrowych zamiast walut.

Warto zauważyć, że podczas gdy władze nie mają jasnego stanowiska w sprawie cyfrowych aktywów, duża część populacji Indii jest nimi zainteresowana. Miejscowi zainwestowali bowiem w tym roku w rynek kryptowalut 200 razy więcej niż w roku 2020.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.