Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.06.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.06.21]
 • Trwa aktywacja aktualizacji Taproot dla Bitcoina
  Według danych dostępnych na stronie Taproot.watch, aktualizacja protokołu Bitcoin Taproot jest w trakcie aktywacji, a aktualny współczynnik sygnalizacji wynosi 83,78%. Gotowość zasygnalizowało już 1689 z 2016 bloków. Do zakończenia aktywacji potrzebna jest jeszcze gotowość 299 dodatkowych bloków.
 • Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?
  Na początku tego miesiąca Dorsey ujawnił, że Square zamierza opracować portfel sprzętowy bitcoin o otwartym kodzie źródłowym, a teraz sugeruje, że jedna z jego firm jak Twitter, bądź BlueSky zintegruje system z siecią Lightning Network.
 • Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów
  Departament Bankowości stanu Teksas wydał komunikat potwierdzający, że banki z siedzibą w tym stanie mogą przechowywać kryptowaluty w imieniu klientów, pod warunkiem, że posiadają „odpowiednie protokoły” pozwalające na zachowanie zgodności z prawem.
 • Bitcoin 2021 w Miami „gorącym punktem Covid”
  Dystans społeczny, maska, czy dowód szczepień nie były wymagane, aby wziąć udział w jednym z najpopularniejszych wydarzeń, przez co Bitcoin 2021 stał się „gorącym punktem Covid”.
 • MFW dostrzega ryzyko w legalizacji Bitcoina przez Salwador
  Decyzja Salwadoru o uznaniu pierwszej kryptowaluty za prawny środek płatniczy może wiązać się z szeregiem zagrożeń i obaw regulacyjnych. Zostało to ogłoszone na konferencji prasowej przez rzecznika MFW Jerry’ego Rice’a. Według niego aktywa kryptograficzne mogą stanowić znaczne ryzyko, dlatego skuteczna polityka regulacyjna odgrywa ważną rolę podczas pracy z nimi. Rice dodał, że 10 czerwca specjaliści MFW odbyli wirtualne spotkanie z prezydentem Salwadoru Nayyibem Bukele. Omówili potencjalny program pożyczkowy i „politykę wzmacniającą zarządzanie gospodarcze”.
 • Francja i Szwajcaria przetestują międzynarodowe transakcje CBDC
  Centralny Bank Francji i Szwajcarski Bank Narodowy ogłosiły współpracę przy testach transgranicznych transakcji CBDC. Wcześniej w tym tygodniu Rosja zapowiedziała, że jej elektroniczny pieniądz zostanie zintegrowany z chińskim cyfrowym juanem.
 • Silvergate Bank zrywa powiązania z Binance
  Przyjazny dla kryptowalut Silvergate Bank nagle zerwał powiązania z operatorem giełdy kryptograficznej Binance. Giełda kryptograficzna wysłała w środę wiadomość e-mail do klientów, która mówi o zaprzestaniu obsługi wpłat i wypłat USD za pośrednictwem Silvergate Bank przez SWIFT od 11 czerwca.
 • JBS zapłacił 11 milionów dolarów ransomware w BTC
  JBS USA Holdings Inc, jeden z największych na świecie przetwórców żywności, zapłacił 11 milionów dolarów okupu w Bitcoinie. Płatność jest następstwem ataku, który spowodował unieruchomienie zakładów JBS. Firma ta przetwarza około 20% dostaw mięsa w Ameryce.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.06.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.