Bitcoin 2021 w Miami „gorącym punktem Covid” | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin 2021 w Miami „gorącym punktem Covid”

Konrad Juszczyk
Bitcoin 2021 w Miami „gorącym punktem Covid”

Dystans społeczny, maska, czy dowód szczepień nie były wymagane, aby wziąć udział w jednym z najpopularniejszych wydarzeń, przez co Bitcoin 2021 stał się „gorącym punktem Covid”.

Czym jest Bitcoin 2021?

Bitcoin 2021 to największa impreza w historii dotycząca bitcoina oraz pozostałych kryptowalut, w której prognozowano pojawienie się 50,000 uczestników, a udział wzięło co najmniej 12,000 według CNBC. Na konferencji znalazły się takie osobistości jak burmistrz Miami Francis Suarez, dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey, dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor i wiele innych znanych osób jak np. Paris Hilton, która od niedawna jest powiązana z branżą krypto. Całe wydarzenie można określić mianem imprezy muzycznej ze względu na panującą atmosferę i wiele scen. Była to pierwsza duża konferencja od czasu wybuchu pandemii, przez co nikt nie przejmował się wirusem, spędzając czas w zatłoczonych salach.

stoisko na Bitcoin 2021 w Miami
Jedno ze stoisk na wydarzeniu

Rzesza zarażonych po wydarzeniu

Spora część uczestników wydarzenia Bitcoin 2021 w Miami uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po powrocie do domu z konferencji, co doprowadziło do fali negatywnych relacji w mediach społecznościowych. Nie wiadomo ile osób, zostało dotkniętych wirusem, jednak komentarze na Twitterze uczestników wskazują, że problem jest realny.

Bloomberg nazwał wydarzenie „gorącym punktem Covid” i nie bez powodu. Wydarzenie to było pierwszą poważną konferencją w Miami od początku pandemii. Według raportu New York Times kolejka do budynku rozciągała się na prawie 2 km. Organizatorzy konferencji powiedzieli, że wszyscy uczestnicy otrzymali „aktualne zalecenia stanu Floryda” i podkreślili, że „Ci, którzy są narażeni na wysokie ryzyko lub nie zostali zaszczepieni, powinni rozważyć odczekanie do przyszłego roku.

Bitcoin 2021 w Miami „gorącym punktem Covid”
reklama
reklama