Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów

Mariusz Przepiórka
Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów

Departament Bankowości stanu Teksas wydał komunikat potwierdzający, że banki z siedzibą w tym stanie mogą przechowywać kryptowaluty w imieniu klientów, pod warunkiem, że posiadają „odpowiednie protokoły” pozwalające na zachowanie zgodności z prawem. Wydaje się to wielkim sukcesem dla teksańskich firm kryptowalutowych i użytkowników, jednak zdaniem departamentu tak naprawdę niewiele się zmieniło.

Teskas i bitcoiny

Według władz Teksasu, banki działające na podstawie prawa obowiązującego w tym stanie od dawna świadczą klientom usługi w zakresie przechowywania różnych aktywów. Przechowywanie i zabezpieczanie wirtualnych walut z konieczności będzie się różnić od tych związanych z bardziej tradycyjnymi aktywami, jednak Departament Bankowości Teksasu uważa, że uprawnienia do świadczenia tych usług w odniesieniu do wirtualnych walut już istnieją zgodnie z obowiązującym prawem Teksasu.

Komunikat daje zainteresowanym bankom możliwość przechowywania kopii kluczy prywatnych, a nawet akceptowania przelewów kryptowalut do portfeli kontrolowanych wyłącznie przez banki. Mogą one również współpracować z podmiotami zewnętrznymi w celu świadczenia takich usług. Ponadto banki z uprawnieniami powierniczymi mogą oferować usługi powiernicze, co oznacza, że mają zobowiązania prawne wobec klienta, w tym „bezpieczne przechowywanie aktywów i zwrócenie ich w stanie nienaruszonym na żądanie”.

MFW dostrzega ryzyko w decyzji Salwadoru

Tymczasem MFW uznał, że decyzja Salwadoru o uznaniu bitcoina za oficjalny środek płatniczy może wiązać się z szeregiem ryzyk i wyzwań regulacyjnych. – Przyjęcie bitcoina jako prawnego środka płatniczego podnosi szereg kwestii makroekonomicznych, finansowych i prawnych, które wymagają dokładnej analizy, więc ściśle monitorujemy rozwój sytuacji i kontynuujemy nasze konsultacje z władzami Salwadoru – powiedział Jerry Rice z MFW.

Według niego, kryptowaluty mogą stwarzać znaczące ryzyko, dlatego też skuteczna polityka regulacyjna jest istotna. Urzędnik zauważył, że MFW ściśle współpracuje z innymi organizacjami zaangażowanymi w badania nad cyfrowymi walutami. Rice dodał, że eksperci MFW odbyli 10 czerwca wirtualne spotkanie z prezydentem Salwadoru Nayibem Buquelem.

Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.