Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 09.09.2021
 • Błąd przyczyną utraty NFT o wartości 100 tys. USD
  Nick Johnson, główny deweloper Ethereum Name Server (ENS), ujawnił niedawno błąd na rynku NFT OpenSea, który spowodował, że on i inni traderzy stracili około 100 tys. USD w NFT. Błąd został naprawiony, jednak straty są nieodwracalne.
 • Niemcy mogą pozwolić na tokenizację akcji funduszy inwestycyjnych
  Niemieckie ministerstwo finansów rozpoczęło konsultacje społeczne ws. zezwolenia na tokenizację jednostek udziału, emitowanych przez fundusze inwestycyjne. Zbieranie opinii potrwa do 1 października.
 • Haker zwrócił 17,6 miliona dolarów skradzionych z Cream Finance
  Jak informowaliśmy niedawno, Cream Finance padło ofiarą hakera. Wg PeckShield, do skarbca projektu wróciło już z powrotem 90% funduszy.
 • Robinhood uruchomił usługę cyklicznej inwestycji w kryptowaluty
  Broker online Robinhood uruchomił usługę, która w regularnych odstępach czasu automatyzuje inwestycje w aktywa cyfrowe. Wśród możliwych opcji są dzień, tydzień, raz na dwa tygodnie, miesiąc. Koszt usługi to 1 USD. Do końca września będzie dostępny dla wszystkich użytkowników, z wyjątkiem mieszkańców stanu Nowy Jork. Warto dodać, że nie będą pobierane żadne opłaty transakcyjne.
 • Binance Smart Chain przetworzył 10 razy więcej transakcji niż Ethereum
  Według raportu firmy analitycznej Nansen, Binance Smart Chain w swoim szczytowym momencie przetwarzał dziesięć razy więcej transakcji niż Ethereum. Co ciekawe w tym wszystkim, BSC przyciągnął nie tylko rynek detaliczny.
 • Sotheby’s sprzedaje NFT za 24,4 miliona dolarów
  Zestaw 107 sztuk NFT od Bored Ape Yacht Club trafił pod młotek w Sotheby’s za 24,4 miliona dolarów. Ostateczna cena znacznie przekroczyła maksymalne szacunki 18 milionów dolarów.
 • Binance ogłasza wsparcie dla nadchodzącego hard-forka Cardano
  Giełda Bitcoin Binance ogłosiła, że ​​będzie obsługiwać hard fork sieci Cardano (ADA) zaplanowany na noc z 12 na 13 września. Pół godziny przed aktywacją aktualizacji platforma zawiesi wpłaty i wypłaty ADA, jednak użytkownicy będą mogli nadal wymieniać kryptowaluty w ramach operacji handlowych.
 • Ukraina przyjęła ustawę o wirtualnych aktywach
  Ukraiński parlament przyjął przepisy zezwalające na oficjalne działanie giełd kryptograficznych w kraju oraz przyjął projekt ustawy o legalizacji kryptowalut.
 • Australijska branża krypto narzeka na postawę banków
  Firmy i osoby związane z branżą kryptowalutową przedstawiły dowody na to, że zostały pozbawione dostępu do bankowości przez australijskie instytucje finansowe.
 • Mastercard ogłasza przejęcie firmy CipherTrace
  System płatności Mastercard zawarł umowę przejęcia firmy analitycznej CipherTrace, która specjalizuje się w śledzeniu podejrzanej aktywności na blockchainie ponad 900 kryptowalut. Strony nie ujawniły warunków finansowych transakcji.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 09.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.