Błąd przyczyną utraty NFT o wartości 100 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Błąd przyczyną utraty NFT o wartości 100 tys. USD

Redaktor: Konrad Juszczyk
OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USD

Nick Johnson, główny deweloper Ethereum Name Server (ENS), ujawnił niedawno błąd na rynku NFT OpenSea, który spowodował, że on i inni traderzy stracili około 100 tys. USD w NFT. Błąd został naprawiony, jednak straty są nieodwracalne.

Johnson opisał ten błąd w wątku na Twitterze, gdzie ogłosił, że „przypadkowo spalił pierwszą zarejestrowaną nazwę ENS”. Zaczęło się od tego, że próbował przenieść nazwę ENS – rilxxlir.eth – na jedno ze swoich osobistych kont. Planował on wystawić „rilxxlir” jako NFT poprzez PaperclipDAO, ale ponieważ nazwa ta była w posiadaniu konta ENS, a nie konta osobistego, nie mógł tego zrobić bez przeniesienia ENS.

Johnson próbował to zrobić poprzez OpenSea i wtedy odkrył błąd. Zamiast wysłać ENS na wskazany adres, został on wysłany na nieznany adres w celu spalenia. W odpowiedzi twórca ENS wystosował apel do OpenSea: „Wydaje się, że byłem pierwszą i najwyraźniej jedyną ofiarą błędu wprowadzonego do strony transferowej w ciągu ostatnich 24 godzin, który wpłynął na wszystkie transfery ERC721 na nazwy ENS. Własność rilxxlir.eth została trwale spalona”.

NFT coraz bardziej popularne

Adres, na który przypadkowo wysłano nazwę, jest nieużywany, dlatego nie ma możliwości odzyskania NFT. Co więcej, choć Johnson twierdzi, że błąd został naprawiony przed opublikowaniem wiadomości, później odkrył, że problem dotyczył 32 innych transakcji, w których uczestniczyło 21 użytkowników i 42 NFT. Cena minimalna wszystkich utraconych NFT wyniosła 28,44 ETH (ok. 100 tys. USD).

Biorąc pod uwagę powyższe dane, średnia wartość NFT utraconego w wyniku błędu OpenSea wyniosła ponad 2300 USD. NFT cieszą się niezwykłą popularnością i biją ostatnio rekordy cenowe. W poniedziałek portal CryptoPotato informował o wylicytowaniu 19 mln USD za kolekcję 107 tokenów Bored Apes Yacht Club.

OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USDreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.