Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.12]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia cryps grudzień 08
  • Operator dawnej giełdy BTC skazany na 5 lat więzienia

Francuska prokuratura oskarżała Winnika o pranie pieniędzy, hakerstwo, wymuszenia oraz przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. Groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał go winnym tylko pierwszego z postawionych zarzutów.

  • Fałszywe konta Gemini na Youtube

Giełda kryptowalut Gemini należąca do braci Winklevoss, ostrzegła użytkowników przed 2 fałszywymi kontami na YouTube. Przedstawiciele giełdy wskazali, że twórcy posługiwali się marką i logo Gemini bez ich wiedzy oraz zgody. W lipcu giełda poinformowała o istnieniu fałszywych kont na kilku innych platformach społecznościowych.

  • BitBay uruchamia parę XRP/USDT

Użytkownicy giełdy kryptowalut BitBay już od najbliższej środy (9 grudnia) uzyskają dostęp do nowej pary walutowej XRP/USDT.

  • Hakerzy zaatakowali Foxconn i żądają 1804 BTC 

Jedna z fabryk tajwańskiego producenta elektroniki Foxconn stała się ofiarą wirusa ransomware DoppelPaymer. Według Bleeping Computer hakerzy zażądali od firmy 1804 BTC (około 33,8 miliona dolarów w momencie pisania). Naptastnicy zatakowali obiekt pod koniec listopada, wykradając około 100GB plików i usuwają do 30TB kopii zapasowych.

  • Fundusz kryptowalutowy od banku Hauck & Aufhäuser

Jeden z najstarszych prywatnych banków w Niemczech Hauck & Aufhäuser ogłosił, że uruchomi pierwszy w historii fundusz kryptowalutowy na początku stycznia w 2021 roku. Portfel planuje pokryć około 85% całego rynku aktywów kryptowalutowych.

  • Rebranding Libry nic nie zmienił w oczach niemieckiego regulatora

Stablecoin Facebooka Diem, który niedawno zmienił nazwę z Libra, wciąż nie robi wrażenia na niemieckich organach regulacyjnych. Scholz nazwał projekt Facebooka „wilkiem w owczej skórze”, podkreślając, że zmiana nazwy nie zmieni jego podstaw. Według niego Facebook i stowarzyszenie Diem nie zdoła odpowiednio zająć się ryzykiem regulacyjnym. Do tego czasu niemiecki rząd nie zaakceptuje jego wejścia na rynek.

  • Tokenizowane akcje Tesli dostępne na Bittrex

Kryptowalutowa giełda Bittrex poinformowała, że na jej platformie pojawią się stokenizowane akcje. Będzie to możliwe dzięki współpracy z firmą DigitalAssets. Decyzja giełdy pozwoli inwestorom na zakup akcji amerykańskich spółek bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat lub korzystania z usług tradycyjnych brokerów.

  • Testy cyfrowego yuana w mieście Suzhu

Po pierwszych pilotażowych testach chińskiego CBDC, władze kraju rozszerzają badania. Do mieszkańców miasta Suzhou trafi 20 mln cyfrowych yuanów (około 3 mln USD), rozdanych na zasadzie loterii.

  • Rozważania nad wypuszczeniem cyfrowego euro w 2021 roku

Europejskie organy finansowe mogą opracować plan cyfrowego euro już w przyszłym roku, według dyrektora Europejskiego Banku Centralnego.

Podsumowanie dnia cryps grudzień 08
reklama
reklama