Tokenizowane akcje Tesli dostępne na Bittrex | Wiadomości | CrypS.

Tokenizowane akcje Tesli dostępne na Bittrex

Mariusz Przepiórka
bittrex

Kryptowalutowa giełda Bittrex poinformowała, że na jej platformie pojawią się stokenizowane akcje. Będzie to możliwe dzięki współpracy z firmą DigitalAssets.AG. Decyzja giełdy pozwoli inwestorom na zakup akcji amerykańskich spółek bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat lub korzystania z usług tradycyjnych brokerów.

Tokenizowane akcje to nowy instrument pochodny, który reprezentuje tradycyjne papiery wartościowe, przede wszystkim akcje spółek giełdowych. Wcześniej tego typu produkty nie były dostępne, jednak postępy w przenoszeniu wartości na cyfrowe tokeny umożliwiły ich wprowadzenie do obrotu.

– Technologia Blockchain ma potencjał, aby radykalnie poszerzyć dostęp do usług finansowych, a giełda Bittrex Global jest bardzo dumna z tego, że może zapewnić klientom portal służący do budowania ich kapitału w sposób, który był niewyobrażalny jeszcze dziesięć lat temu – powiedział Tom Albright, prezes Bittrex.

Nowy trend na giełdach kryptowalutowych

Zgodnie z komunikatem giełdy, w ofercie znajdzie się ponad 10 popularnych akcji, w tym takich spółek jak Tesla, Google, Facebook i fundusz SPY. Akcje można nabyć płacąc w USD,  USDT lub BTC. Sposób działania rynku tokenizowanych akcji będzie zbliżony do rynku kryptowalut. Oznacza to, że inwestorzy mogą nabyć ułamek tokenizowanej akcji. Giełda zastrzega jednak, że płynność rynkowa, czyli liczba kupujących i sprzedających w określonym czasie, może różnić się w zależności od pory dnia.

Wartość tokenizowanych akcji ustalana jest na podstawie akcji przechowywanych przez niemieckiego depozytariusza CM-Equity. Nie są one wymienialne na rzeczywiste akcje, jednak w przyszłości może się to zmienić. Bittrex wskazuje, że zamierza zwiększyć swą ofertę tokenizowanych akcji i dodać kolejne produkty, takie jak ETF, indeksy i inne klasy aktywów. Emisja tokenów, które reprezentują m.in. tradycyjne akcje, jest pomysłem od dłuższego czasu obecnym w branży kryptowalutowej. Po raz pierwszy wszedł w życie w tym roku, a Bittrex dołącza do giełd FTX i Bitfinex, które wcześniej wprowadziły na rynek własne produkty oparte na tokenach i indeksach.

bittrexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.