W 2021 roku niemiecki bank wprowadzi fundusz kryptowalutowy | Wiadomości | CrypS.

W 2021 roku niemiecki bank wprowadzi fundusz kryptowalutowy

Konrad Juszczyk
Niemiecki bank otwiera w 2021 roku fundusz kryptowalutowy

Hauck & Aufhäuser uruchomi fundusz inwestycyjny kryptowalut na początku stycznia 2021 roku. Bank będzie pasywnie inwestować w kryptowaluty o dużej kapitalizacji rynkowej jak BTC czy ETH.

Nowa usługa od niemieckiego banku

Jeden z najstarszych prywatnych banków w Niemczech Hauck & Aufhäuser ogłosił, że uruchomi pierwszy w historii fundusz kryptowalutowy na początku stycznia w 2021 roku. W tym celu bank nawiązał współpracę z berlińską firmą fintech, Kapilendo. Fundusz będzie kierowany do inwestorów prywatnych o dużej wartości netto oraz instytucjonalnych, aby inwestować w Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty z potencjałem wzrostu jak Ethereum (ETH) czy Stellar (XML).

Szczegóły funduszu kryptowalutowego

Nadchodzący fundusz, nazwany „HAIC Digital Asset Fund I”, pobierze opłatę w wysokości około 2,05% od całkowitego wolumenu transakcji. Według raportu opublikowanego na Fundview minimalna inwestycja wyniesie 200,000 euro, a portfel planuje pokryć około 85% całego rynku aktywów kryptowalutowych.

Bank nakreślił również strategię inwestycyjną, która będzie oparta na alokacji środków w zależności od kapitalizacji rynkowej kryptowalut, danych jakościowych i wysokiej płynności cyfrowych zasobów.

Skąd ten pomysł?

Jeden z członków zarządu Hauck & Aufhäuser, Holger Sepp wypowiedział się na temat potencjału kryptowalut jako środka inwestycyjnego. Według niego firma widzi, że aktywa cyfrowe i kryptowaluty stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów instytucjonalnych. Z tego powodu niemiecki bank uruchomił innowacyjny instrument inwestycyjny, który umożliwia klientom opłacalny i bezpieczny dostęp do nowej klasy aktywów, przy jednoczesnym zachowaniu ustalonych standardów jakości.

Ten rok dla Niemczech jest istotnym rokiem w kierunku przyjęcia kryptowalut. Kraj uznał Bitcoin za „legalny instrument finansowy” na początku 2019 roku i opracował specjalne przepisy dotyczące kryptowalut, aby zapewnić przyszłość branży.

Niemiecki bank otwiera w 2021 roku fundusz kryptowalutowy
reklama
reklama