Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w kryptowalut 08.12.2021
 • DOGE i ETH w dziesiątce najczęściej wyszukiwanych haseł w Google
  Dwie z najpopularniejszych kryptowalut ether (ETH) i dogecoin (DOGE) znalazły się na liście najczęściej wyszukiwanych haseł w Google w 2021 roku. Firma Google opublikowała swą tradycyjną coroczną listę najczęściej wyszukiwanych fraz w podziale na kilka kategorii, takich jak wyszukiwanie, wiadomości, gry, filmy i inne.
 • Google przerywa działanie rosyjskiego botnetu
  Firma Google pozywa dwie osoby z Rosji, które według niej stoją za wyrafinowaną operacją botnetową, która pozwoliła im przeniknąć do ponad 1 miliona urządzeń z systemem Windows na całym świecie.
 • Ubisoft zostaje pierwszą dużą firmą gamingową, która wprowadza NFT
  Deweloper i wydawca gier wideo, Ubisoft, ogłosił uruchomienie wersji beta platformy Quartz do handlu przedmiotami NFT w grach. W tym celu firma zawarła umowę partnerską z Tezos.
 • Visa będzie napędzać masową adopcję kryptowalut
  Gigant płatniczy Visa ogłosił utworzenie nowego działu doradczego, który ma pomóc klientom w poruszaniu się po świecie kryptowalut. Struktura, która stanie się częścią działu konsultingu i analityki, będzie oferować porady instytucjom finansowym, sprzedawcom detalicznym i innym firmom we wszystkim, od wdrażania funkcji kryptowalut po badanie NFT.
 • Pojemność Lightning Network wzrosła w tym roku niemal trzykrotnie
  Sieć Lightning Network doświadczyła gwałtownego wzrostu w tym roku. Pojemność sieci (tj. ilość Bitcoinów zablokowanych w kanałach płatniczych) jest niemal trzy razy większa niż w roku 2020.
 • Eric Schmidt, były CEO Google, jest teraz doradcą Chainlink Labs
  Eric Schmidt, były CEO Google, jest teraz doradcą strategicznym Chainlink Labs. Opisał on platformę wyroczni jako „sekretny składnik do odblokowania mocy platform smart kontraktów”.
 • Binance nabywa 18% udziałów w Hg Exchange
  Singapurska spółka zależna giełdy Binance stała się właścicielem 18% udziałów w lokalnej regulowanej giełdzie Hg Exchange. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, jednak warunki finansowe nie zostały ujawnione.
 • Gate.io stała się szóstą największą platformą krypto futures
  Gate.io, stała się szóstą największą platformą krypto kontraktów terminowych na świecie. Jeszcze dwa miesiące temu plasowała się na piętnastym miejscu. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez CoinGecko, 24-godzinny wolumen obrotu kontraktami futures gate.io przekroczył 7,1 miliarda dolarów.
 • Reforma płatności i kryptowalut w Australii
  Australijski rząd udzielił poparcia wielu propozycjom regulacyjnym dotyczącym kryptowalut. Rozważa również możliwość wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Zauważa potrzebę wprowadzenia przepisów, które chroniłyby konsumentów bez przytłumienia innowacji.
Podsumowanie dnia w kryptowalut 08.12.2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.