Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 05.10.2021
 • Salwador wydobył pierwsze satoshi za pomocą energii z wulkanu
  Wysiłki Salwadoru w zakresie kopania stają się coraz bardziej intensywne. Ten środkowoamerykański kraj wydobył już pierwsze satoshi przy użyciu energii geotermalnej pochodzącej z wulkanu.
 • Coinbase przyznało się do hacków, których ofiarą padło 6000 użytkowników
  Największa amerykańska giełda kryptowalutowa przyznała się do tego, że na początku tego roku padła ofiarą hakerów. Napastnikom udało się wtedy ukraść aktywa 6 tysięcy użytkowników. Firma zobowiązała się do zwrotu pieniędzy wszystkim poszkodowanym klientom.
 • Bank of America: branża kryptowalut jest zbyt duża, aby ją zignorować
  Drugi co do wielkości bank w USA opublikował raport analizujący obecny stan i perspektywy branży kryptowalut. W raporcie BOA nazywa branżę kryptowalut „najbardziej ekscytującym nowym rynkiem od lat”.
 • Circle, czyli twórca USDC znajduje się na celowniku SEC
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nadal bada firmę kryptograficzną Circle, która koncentruje się na stablecoinach, zgodnie z wnioskiem regulacyjnym z 4 października.
 • KuCoin zamyka konta klientów z Chin
  KuCoin jest kolejną giełdą kryptowalutową, która zamknęła konta mieszkańców Chin kontynentalnych po tym, jak Ludowy Bank Chin wydał w ubiegłym tygodniu kolejny zakaz handlu kryptowalutami.
 • Salwador wprowadza zniżki na paliwo przy płatności w Bitcoinie
  Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił, że obywatele mogą zapłacić za paliwo nawet o 0,20 dolara mniej za każdy galon. Jest jednak pewien warunek. Muszą dokonać płatności za pomocą rządowego krypto portfela Chivo.
 • Twórcy Axie Infinity zebrali 152 miliony dolarów finansowania
  Firma Sky Mavis, która stworzyła popularną grę NFT Axie Infinity, zebrała 152 miliony dolarów w rundzie finansowania serii B. Fundusze pochodziły od Andreessena Horowitza (a16z) i innych wybitnych inwestorów. Wycena startupu sięgnęła 3 miliardów dolarów. Wydarzenie to pokrywa się z ponad 100% wzrostem tokena AXS.
 • Media publikują fake news o zakończeniu sprawy pomiędzy Ripple i SEC
  Serwis Accesswire opublikował dziś komunikat, w którym twierdził, że firma Ripple zakończyła swoją sądową walkę z SEC. Stuart Alderoty, główny radca prawny Ripple, natychmiast zareagował na te doniesienia i nazwał je fałszywymi. W efekcie serwis Accesswire usunął artykuł ze swej strony.
 • Nowa Zelandia uruchomiła swój pierwszy fundusz inwestycyjny BTC
  Vault Digital Funds udostępnił inwestorom z Nowej Zelandii nowy fundusz o nazwie Vault International Bitcoin Fund. Dzięki temu inwestorzy mają możliwość dodania klasy aktywów cyfrowych do swojego portfela bez konieczności bezpośredniego posiadania go.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 05.10.2021
reklama
reklama