Circle, czyli twórca USDC znajduje się na celowniku SEC | Wiadomości | CrypS.

Circle, czyli twórca USDC znajduje się na celowniku SEC

Konrad Juszczyk
usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerw

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nadal bada firmę kryptograficzną Circle, która koncentruje się na stablecoinach, zgodnie z wnioskiem regulacyjnym z 4 października.

Potyczka SEC z Circle

W poniedziałek firma płatnicza Circle ujawniła, że jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez amerykańską giełdę papierów wartościowych (SEC). Circle powiedział w zgłoszeniu regulacyjnym, że otrzymał w lipcu „wezwanie śledcze” od Wydziału Egzekwowania SEC. Wezwanie to wymaga „dokumentów i informacji dotyczących niektórych zasobów, programów i operacji”.

Sam język wezwania wskazuje na szeroki zakres dochodzenia. Nie jest to jednak zaskakujące, biorąc pod uwagę deklarowany cel amerykańskiego regulatora papierów wartościowych, jakim jest zacieśnienie nadzoru nad branżą kryptograficzną (a w szczególności nad stablecoinami). W zeszłym miesiącu przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział, że chce wprowadzić rynek kryptograficzny „w ramy polityki publicznej”.

Warto przypomnieć, że Circle zgodził się zapłacić w sierpniu ponad 10 milionów dolarów dla SEC w celu uregulowania opłat za to, że jego spółka zależna, Poloniex, działała jako niezarejestrowana giełda aktywów cyfrowych.

usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerwreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.