Salwador wydobył pierwsze satoshi za pomocą energii z wulkanu | Wiadomości | CrypS.

Salwador wydobył pierwsze satoshi za pomocą energii z wulkanu

Redakcja
Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu

Wysiłki Salwadoru w zakresie kopania stają się coraz bardziej intensywne. Ten środkowoamerykański kraj wydobył już pierwsze satoshi przy użyciu energii geotermalnej pochodzącej z wulkanu.

Prezydent kraju Ameryki Środkowej Nayib Bukele zatweetował:

Nadal testujemy i instalujemy, ale jest to oficjalnie pierwsze wydobycie #Bitcoin z #Volcanode

Informacja pojawia się zaledwie trzy dni po tym, jak Bukele zamieścił wideo przedstawiające kopalnie zasilaną wulkanem. Ogłosił wtedy, że są to dopiero pierwsze kroki.

W Salwadorze znajduje się aż 20 aktywnych wulkanów, a energia geotermalna stanowi aż 21% produkcji energii elektrycznej. Kraj ten wytwarza też najwięcej energii geotermalnej w całej Ameryce Środkowej.

Bitcoin legalnym środkiem płatniczym

W czerwcu, kraj zatwierdził propozycję Bukele Bukele, aby przyjąć Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Cały proces nie był jednak gładki. W Salwadorze wybuchły bowiem największe protesty od czasu, gdy Bukele został prezydentem w 2019 roku. Dodatkowo, Trybunał Obrachunkowy kraju ma zbadać jego zakupy BTC.

Duża część debaty wokół Bitcoina w ostatnich miesiącach skupiała się na jego wpływie na środowisko. Obawy podsyciły zakazy w Chinach i ogłoszenie Elona Muska, że Tesla przestanie akceptować płatności w kryptowalucie. To wszystko doprowadziło do ogromnych spadków na rynku.

Podczas gdy Chiny nadal utrzymują twarde stanowisko, Musk zadeklarował, że Tesla przywróci płatności w Bitcoinie, pod warunkiem, że większa część wydobycia pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.