KuCoin zamyka konta klientów z Chin | Wiadomości | CrypS.

KuCoin zamyka konta klientów z Chin

Mariusz Przepiórka
Giełda kucoin znalazła się na celowniku kanadyjskiej agencji regulacyjnej

KuCoin jest kolejną giełdą kryptowalutową, która zamknęła konta mieszkańców Chin kontynentalnych po tym, jak Ludowy Bank Chin wydał w ubiegłym tygodniu kolejny zakaz handlu kryptowalutami.

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem, giełda z siedzibą na Seszelach po raz pierwszy „zwróciła środki i zamknęła konta użytkowników w Chinach kontynentalnych” we wrześniu 2017 roku po pierwszym chińskim zakazie dotyczącym giełd kryptowalutowych. Giełda KuCoin poinformowała wówczas, że zakończyła usuwanie chińskich użytkowników na początku października 2017 roku.

Giełda daje czas do 31 grudnia

W ubiegły piątek, tuż po tym, jak Ludowy Bank Chin stwierdził, że spekulacja kryptowalutami prowadzi do nielegalnych działań, które „poważnie zagrażają bezpieczeństwu własności obywateli” i zakazał wszelkiego handlu kryptowalutami, Giełda KuCoin „natychmiast przeprowadziła techniczną samokontrolę w celu zapewnienia, że procesy biznesowe firmy są zgodne z wymogami regulacyjnymi Chin kontynentalnych”.

Giełda zweryfikowała kilku chińskich maruderów na swojej platformie i zdecydowanie zaleciła takim użytkownikom, aby przenieśli swoje aktywa z platformy do 31 grudnia i zapowiada przesyłanie dalszych przypomnień bliżej wyznaczonej daty. KuCoin twierdzi, że ma 8 milionów użytkowników. Według danych CoinMarketCap, w ciągu ostatniej doby obracali oni kryptowalutami o wartości 1,7 mld USD.

Kolejne firmy wychodzą z chińskiego rynku

KuCoin to kolejny chiński serwis kryptowalutowy, który wyrzuca użytkowników ze swojej platformy. W ubiegłą niedzielę giełda Huobi ogłosiła, że mieszkańcy Chin kontynentalnych nie mogą zakładać nowych kont, a istniejący chińscy klienci stracą do nich dostęp do 31 grudnia. Na początku tego tygodnia giełda Gate.io również przestała przyjmować nowych klientów z Chin kontynentalnych.

Kilka czołowych projektów wydobywczych, w tym projekt Ethereum SparkPool i chiński BeePool, zamknęło działalność po ogłoszeniu opublikowanym przez chińskie władze, powołując się na nowe przepisy. Platforma Alibaba wydała oświadczenie, że przestanie sprzedawać sprzęt do wydobywania kryptowalut, a analityczne witryny CoinGecko i CoinMarketCap zostały zablokowane przez chińską zaporę firewall.

Giełda kucoin znalazła się na celowniku kanadyjskiej agencji regulacyjnej
reklama
reklama