Media publikują fake news o zakończeniu sprawy pomiędzy Ripple i SEC | Wiadomości | CrypS.

Media publikują fake news o zakończeniu sprawy pomiędzy Ripple i SEC

Mariusz Przepiórka
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Serwis Accesswire opublikował dziś komunikat, w którym twierdził, że firma Ripple zakończyła swoją sądową walkę z SEC. Stuart Alderoty, główny radca prawny Ripple, natychmiast zareagował na te doniesienia i nazwał je fałszywymi. W efekcie serwis Accesswire usunął artykuł ze swej strony.

Oryginalny link został usunięty, jednak artykuł Accesswire został wcześniej zarchiwizowany. Nosił on tytuł „SEC vs. Ripple Legal Fight is Over” (Prawna batalia SEC kontra Ripple została zakończona) i twierdził, że firma Ripple ujawniła informację, że SEC wycofał zarzuty. Proces, który trwał ponad dziesięć miesięcy, miał zostać w końcu rozstrzygnięty, a amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) miała ogłosić, że wycofuje swoje zarzuty.

Artykuł podsumował również historię sporu Ripple i SEC. W grudniu ubiegłego roku SEC oskarżył Ripple o oferowanie inwestorom 1,3 mld USD niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci XRP. Firma Ripple odparła zarzuty, twierdząc, że ich aktywa nie były papierami wartościowymi, i nazwała pozew atakiem na całą branżę kryptowalutową.

Artykuł mógł wpłynąć na rynki kryptowalutowe

Według artykułu, po „10 miesiącach intensywnej walki” za pomocą testu Howiego można stwierdzić, że token XRP nie jest papierem wartościowym. Stwierdzono nawet, że rozstrzygnięcie przyniesie korzyść całej branży kryptowalutowej i zachęci giełdy do ponownego wprowadzenia tokena XRP do oferty. Przytoczono również inne oficjalne wsparcie dla Ripple, w tym byłego skarbnika USA Rosie Rios. Informacja ta została później powielona przez Yahoo Finance i udostępniona innym użytkownikom za pośrednictwem Twittera, którzy od razu wyrazili sceptycyzm. Właśnie wtedy dowiedział się o niej radca prawny Ripple i stwierdził, że artykuł jest fałszywy. Zarówno Yahoo Finance jak i AccessWire od tego czasu usunęły informację ze swoich stron.

Fałszywy artykuł przypomina inną fałszywą informację z początku tego miesiąca, według której firma Walmart miała przymierzać się do akceptowania płatności w litecoinie (LTC). Historia ta została szybko sprostowana, ale wcześniej zdążyła wywołać turbulencje na rynkach kryptowalutowych. Niestety, Walmart nie przyjmuje jeszcze płatności kryptowalutowych, a Ripple wciąż jest w trakcie procesu sądowego.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.