Bank of America: branża kryptowalut jest zbyt duża, aby ją zignorować | Wiadomości | CrypS.

Bank of America: branża kryptowalut jest zbyt duża, aby ją zignorować

Konrad Juszczyk
Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC

Drugi co do wielkości bank w USA opublikował raport analizujący obecny stan i perspektywy branży kryptowalut. W raporcie BOA nazywa branżę kryptowalut „najbardziej ekscytującym nowym rynkiem od lat”.

Opinia Bank of America na temat branży kryptowalut

Bank of America w przeszłości przekazywał mieszane komunikaty na temat walut cyfrowych – dla przykładu w marcowej notatce badawczej okrzyknięto Bitcoina jako „powolnego” i „niepraktycznego”. Jednak globalny dział badawczy giganta bankowego jest od niedawna entuzjastycznie nastawiony do rozwijającej się branży i chwali jej wszystkie odłamy w najnowszym raporcie od kryptowalut, zdecentralizowanych aplikacji (Dapps), po rozwijającą się zdecentralizowaną przestrzeń finansową (DeFi), stablecoiny, a nawet NFT. Od samego początku raport stwierdza, że ​​„sektor aktywów cyfrowych jest zbyt duży, aby go zignorować” i że poza Bitcoinem (BTC) jest wiele więcej do oglądania.

Bitcoin jest ważny, a jego wartość rynkowa wynosi około 900 miliardów dolarów, ale ekosystem aktywów cyfrowych to o wiele więcej. – czytamy w raporcie.

Badacze zauważyli w raporcie, że prawie 221 milionów użytkowników wymieniło kryptowaluty lub skorzystało z usługi DeFi, przy stałym wzroście. Przy czym zwiększony udział inwestorów instytucjonalnych wyraźnie wskazuje, że kryptowaluty są czymś więcej niż tylko przemijającym zjawiskiem napędzanym przez detalistów. Bank of America podaje spore liczby – takie jak inwestycje kapitału wysokiego ryzyka o wartości ponad 17 miliardów dolarów w aktywa cyfrowe i firmy blockchain tylko w samej pierwszej połowie 2021 roku, w porównaniu do 5,5 miliarda dolarów w całym 2020 roku.

Bank of America nie ukrywa jednak potencjalnych przeszkód dla dalszego rozwoju branży. Raport opisuje zbliżające się zagrożenie regulacyjne, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie komentarze przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera. Wyszczególnia również potencjalne zagrożenia prawne, regulacyjne, technologiczne i środowiskowe dla różnych sektorów przemysłu.

Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.